24 вересня в Києві підписано Генеральну угоду про створення Інноваційно-виробничої платформи – нової для нашої країни моделі об’єднання науково-інноваційних організацій та промислових підприємств.

Її створення ініціювали Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Державний концерн «Укроборонпром» і Державне космічне агентство України

Мета платформи – інтенсифікація розробок, виробництва та впровадження наукоємної, конкурентоспроможної та високотехнологічної продукції, передусім військового та подвійного призначення.

Церемонія підписання відбулася в експозиційному залі ХІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека», що проходить цими днями у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті м.Києва.

Місце для укладення угоди про утворення нового об’єднання обрано невипадково: виставка, як зрозуміло з її назви, є майданчиком, на якому закордонні та вітчизняні компанії та наукові установи демонструють свій потенціал у галузі розробки і виробництва озброєння, військової техніки та супутнього спорядження. Звісно, основна увага відвідувачів прикута до експозицій вітчизняних виробників. Найбільший стенд розгорнув ДК «Укроборонпром», до складу якого входить більшість українських виробників озброєнь і військової техніки. А неподалік від нього виставлено й зразки розроблених фахівцями КПІ виробів оборонного призначення, що включені в державне оборонне замовлення і нині почали вироблятися на підприємствах концерну.

«Сьогодні вперше в незалежній Україні створюється модель наукового інноваційно-виробничого об’єднання, яка має забезпечити в єдиному нерозривному циклі розробку і реалізацію нових, проривних проектів і виробництво сучасної продукції, яка надзвичайно потрібна Україні, – наголосив ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, відкриваючи церемонію підписання угоди. – Ми вдячні нашим давнім партнерам – «Укроборонпрому», підприємствам, які входять до цього концерну та підприємствам Державного космічного агентства України, з якими нас пов’язує багатолітня співпраця, ми вдячні також Раді безпеки і оборони за підтримку. Але до цього моменту нам у здійсненні нашої співпраці заважали міжвідомчі бар’єри. Завдяки створенню такого об’єднання ці бар’єри будуть суттєво зменшені… Ми сподіваємося, що нова модель співробітництва забезпечить подальший прорив як в економіці країни, так і в забезпеченні безпеки держави».

Про важливість безпосереднього зв’язку між наукою, освітою та реальним сектором національної економіки говорив і генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов. Він підкреслив, що підписання угоди виводить співпрацю між наукою та виробництвом на новий рівень. Вона дозволить максимально швидко передавати науковий продукт, який виробляють вітчизняні дослідники, на виробничі майданчики. Це особливо важливо в умовах війни, яку нині веде наша країна. «Адже ми кажемо не просто про проекти, не просто про продукти, ми кажемо про створення виробів, які зможуть захистити життя та здоров’я наших солдатів і офіцерів, які перебувають у зоні АТО», – додав він.

Отже від імені НТУУ «КПІ» угоду підписав його ректор Михайло Згуровський, від імені підприємств концерну «Укроборонпром» та ДКАУ – керівники Казенного підприємства спеціального машинобудування «Арсенал», Публічного акціонерного товариства «Елміз», Публічного акціонерного товариства «Завод Маяк», Державного підприємства «Київський державний науково-дослідний інститут гідроприладів», Відкритого акціонерного товариства «Меридіан» ім.С.П.Корольова», публічного акціонерного товариства «НВО «Київський завод автоматики ім. Г. І. Петровського», Державного підприємства «ВО «Київприлад». Крім того, до платформи приєднався і Науковий парк «Київська політехніка». Після підписання документ затвердили генеральний директор ДК «Укроборонпром» Роман Романов і в.о. голови Державного космічного агентства України Олександр Голуб.

Після церемонії підписання його організатори відповіли на запитання журналістів. Серед них було й запитання щодо можливості розширення складу учасників об’єднання. На нього відповів Михайло Згуровський. За його словами, нова платформа є відкритою й для інших підприємств та наукових організацій, які зацікавлені у створенні інноваційної продукції для потреб оборони і безпеки країни, а також продукції подвійного призначення.

Дата події