23 вересня в НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» відбулися урочистості з нагоди 100-річчя від дня заснування компанії «Boeing».
Власне, деякі з заходів розпочалися ще напередодні – з лекції для студентів, присвяченої історії всесвітньовідомої компанії. А сьогодні в залі Вченої ради зібралися не студенти, а, насамперед, співробітники конструкторського центру «Boeing-Україна» імені Степана Тимошенка в Києві. Київську політехніку для відзначення свого ювілею представники компанії обрали невипадково – саме тут відкрито два спільних навчально-наукових центра НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» та компаній «Boeing» і «Прогрестех-Україна», де навчаються потенційні працівники компаній «Boeing» і «Прогрестех-Україна», значна частина з яких долучається до реалізації їхніх проектів.
Урочистості розпочалися з відеофільму «Founder’s Day» («День засновників») – надзвичайно динамічного і, звісно, такого ж стислого огляду найважливіших подій столітньої історії компанії. Віце-президент компанії «Boeing International» почесний доктор НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Сергій Кравченко доповнив його своєю розповіддю. Стосувалася вона не лише історії та технічних здобутків компанії, але й, передусім, людей, завдяки яким ці здобутки стали можливими. Він згадав про свої зустрічі з сином засновника «Boeing» – Вільямом Боїнгом-молодшим, з менеджерами, інженерами та робітниками компанії – людьми різного віку та походження, яких об’єднала любов до авіації та відданість компанії. Компанії, яка за сто років свого існування змінила світ і змінюватиме його й надалі. Сергій Кравченко навів слова президента і виконавчого директора «Boeing Commecial Airplans», тобто керівника напряму будівництва цивільних літаків, Рея Коннера про те, що головними принципами, якими керуються у своїй роботі співробітники компанії, є сміливість, відповідальність та пристрасне захоплення своєю справою. Не оминув Сергій Кравченко увагою і українське відділення компанії. «Ми маємо всі підстави вважати, що конструкторський центр у Києві буде дуже активно розвиватися, – наголосив він. – До кінця цього року число українських інженерів, які в ньому працюють, зросте до 370, а наступного року ще на 150 осіб... І ми сподіваємося зробити з вашою допомогою цей центр одним із найбільших і найпотужніших інженерних центрів компанії в усьому світі».
Кульмінацією привітань учасників зібрання з боку керівництва компанії «Boeing» стало відеопривітання голови Ради її директорів, президента і головного виконавчого директора Денніса Мюленбурга. Оточений макетами і моделями літальних апаратів, кожен з яких був одним із етапів у житті та діяльності компанії, він говорив не лише про минуле, але й про майбутнє компанії. Говорив до співробітників, які працюють у різних країнах світу, і є тими, хто наближає це майбутнє.
Від імені університету до представників компанії-ювіляра звернувся ректор Михайло Згуровський. Він нагадав про певну подібність історії компанії «Boeing» і Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», адже в начальний період розвитку авіабудування КПІ, як і «Boeing» опинився в авангарді нової справи. КПІ став школою для багатьох видатних авіаційних конструкторів і одним із головних центрів авіабудування в країні. Традиції, закладені у ті часи, живуть і сьогодні. В університеті успішно реалізуються проекті не лише з авіаційної, але й з космічної тематики. «Ми вдячні компаніям «Boeing» і «Прогрестех-Україна», які в цей непростий час простягнули нам руку дружби і допомоги. Ми дуже гостро потребуємо такої співпраці. Адже окрім тих фундаментальних і прикладних знань, які ми в змозі дати в стінах університету, нам необхідна причетність до великих справ, які здійснюють «Boeing» і його близький партнер «Прогрестех», – сказав Михайло Згуровський. А на завершення свого виступу він вручив представникам компаній подарунки – книги з історії університету та сім томів унікального спільного видання Національної академії наук України та КПІ «Видатні конструктори України».
У свою чергу Сергій Кравченко від імені компанії «Boeing» вручив ректорові символічний чек на 50 000 доларів США для підтримки переможців П’ятого міжнародного фестивалю інноваційних проектів «Sikorsky Challenge», роботи яких стосуватимуться авіакосмічної тематики (фестиваль, нагадаємо, відбудеться в університеті в жовтні цього року).
Учасників зібрання також привітали керівники конструкторського центру «Boeing» по країнах СНД і та голова Ради директорів групи компанії «Прогрестех» почесний доктор НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Володимир Кульчицький.
Останнім акордом, який завершив зустріч, був невеличкий відеофільм під символічною назвою «No Small Dream».
На фото: на трибуні Сергій Кравченко