22-23 квітня на базі факультету соціології НТУУ “КПІ” відбулася ХI науково-практична конференція студентів та аспірантів «Дні науки ФС – 2008» під назвою «Діалектика новаторства та спадкоємства як запорука успішного інноваційного розвитку», яка була присвячена 110-річчю НТУУ «КПІ».
Цього року вперше за свою історію Дні науки на факультеті соціології були заявлені не тільки як студентські, але й як аспірантські. До того ж, учасниками Днів науки, окрім ФС, були представники багатьох факультетів НТУУ «КПІ»: ФІОТ, ФММ, ІТС, ФТІ, ІПСА, ФЕЛ, ФП, ФЛ, ММІ, ІЕЕ, РТФ та інших, що підтвердило статус конференції як загальноуніверситетської.
Дні науки – це лише два дні. Здавалося б – небагато. Але щоб ці два дні були плідними та корисними, команда студентів та аспірантів на чолі з досвідченими викладачами працювала протягом двох з половиною місяців, аби рівень Днів науки був найкращим. Підготовка відбувалася в аспірантській кімнаті, яка під час організаційного періоду нагадувала штаб з малювання, склеювання, хорового співу, черг «спитати умови та терміни прийому тез», постійних телефонних дзвінків та коригування змісту програми конференції. І хоча остаточні терміни прийому тез були встановлені заздалегідь, їх все одно довелося продовжувати, бо з наближенням кінцевої дати кількість бажаючих постійно зростала. Тому і учасників цього року було чимало – близько 500, без урахування тих, хто не встиг потрапити в програму, але прийшов на роботу секцій. Навіть довелося додруковувати програмки, бо тієї кількості, що зазвичай вистачало, виявилося замало.
За день до події програма Днів науки була роздана на всі факультети НТУУ «КПІ» та керівництву. Це – своєрідна форма запрошення, яка давно стала традицією
П’ятий поверх факультету соціології в 7-му корпусі під час Днів науки було не впізнати: він був прикрашений яскравими стінгазетами, спеціально зробленими паперовими квітами, колонами, прапорцями та іншими цікавинками, підготовленими учасниками конференції. Відбувся і конкурс стінгазет, тематика яких відображала роботу певної секції. Призові місця за оцінками студентів та журі зайняли стінгазети секцій філософії, діалектичної логіки, математики ХХІ століття.
Цікавою новинкою були паперові прапорці, вирізані та склеєні власноруч членами оргкомітету, на яких з однієї сторони зазначалася назва конференції, а з другої – вислів філософа чи письменника, приказка тощо. Ця ідея дуже сподобалась учасникам Днів науки: прапорці розлетілися вмить, і зараз їх можна побачити в різних кабінетах та аудиторіях.
Самі Дні науки відбувалися наступним чином. Перший день – пленарне засідання, яке відкрив проф. Б.В.Новіков. Учасників конференції привітав проректор з науково-педагогічної роботи НТУУ «КПІ» Г.Б.Варламов. На пленарному засіданні з доповідями виступили і студенти, і аспіранти, і викладачі, серед яких були: д.т.н., проф. В.П.Широчин (ФІОТ) – «Перспективи штучного інтелекту та когнітивного інжинірингу», к.філос.н., доц. В.Г.Семенов та студент ФС Д.Гончар – «Хомо луденс» Й.Хейзингі і студентська наука», студентка ФС О.А.Шаповалова – «Проектна діяльність – філософія організації сучасного простору культури», студентка ФС Т.М.Мартинко – «Розвиток мислення у процесі формування гармонійної особистості», студент ФММ О.С.Купчішин – «Проблема людини в філософії марксизму», студент ФС І.А.Іващенко – Презентація журналу «Пропаганда», студентка ФС І.А.Шинкаренко – «Слово і образ у сучасному медіа-просторі», аспірантка ФС Н.А.Вайнілович «Інноваційні технології навчального процесу (тренінгові методики)». Як бачимо, тематика доповідей була досить різноманітною і стосувалася предметів багатьох наук.
На пленарному засіданні були представлені не лише доповіді. Театральний колектив студентів ФС під керівництвом доц. кафедри філософії М.П.Препотенської продемонстрував чудову театральну постанову «Поїздка», а зведений хор студентів та аспірантів привітав учасників та гостей конференції піснею про Дні науки.
Після пленарного засідання та невеликої перерви почали працювати 15 секцій: філософії, історії філософії, соціальної філософії, соціальної роботи, соціології, культурології та естетики, психології, математики ХХІ століття, риторики і іміджелогії, політології, діалектичної логіки, гендерних досліджень, Public Relation (PR), правознавства, адміністративного менеджменту. Аудиторії були переповнені: бажаючих виступити з доповідями, послухати своїх колег, подискутувати з приводу гострих питань та соціальних проблем сьогодення виявилось багато.
У програмі Днів науки пройшов закритий конкурс статей. Усього було подано 29 робіт від студентів та аспірантів з різних факультетів: ФЕЛ, ФММ, ФАКС, ФС, ФП, ТЕФ. Переможцями стали представники ФЕЛ, ФММ, ФАКС.
Ще однією відмінною рисою Днів науки 2008 можна назвати те, що серед учасників секцій було чимало студентів та аспірантів КНУ ім. Т.Шевченка, Національного аграрного університету, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Національного університету будівництва і архітектури, які активно виступали, займали призові місця. Мабуть, недалеко той час, коли Дні науки ФС набудуть статусу міжвузівської, або навіть всеукраїнської конференції.
Підводячи підсумки, є очевидним, що до участі в Днях науки залучаються люди, яким не байдужа наукова діяльність, які прагнуть виявляти свої творчі здібності на практиці, які можуть і хочуть публічно висвітлювати свої наукові здобутки, активно працювати в колективі над організацією подібних наукових заходів. Дні науки з кожним роком розширюють свої можливості, займаючи своє особливе місце в житті студентів, аспірантів, викладачів – усіх тих, хто займається науково-дослідницькою діяльністю.