Шановні політехніки!

8 травня київські політехніки, разом з мільйонами людей по всьому світові, відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. У ці травневі дні ми вшановуємо тих, кому випала доля пройти крізь її смертельний вогонь.

Друга світова — найжахливіша війна, зокрема й в українській історії. Ми пам’ятаємо, що понад 10 мільйонів українців поклали свої життя в цій страшній трагедії, щоб дати можливість вільно жити нам. 163 студенти, викладачі й працівники КПІ заплатили життям за Перемогу 45-го.

У нашому прагненні до незалежності й свободи нині ми знову змушені зі зброєю захищати свої вибір і право. Вже понад десять років палає російсько-українська війна. Тисячі вбитих і поранених, мільйони біженців, вщент зруйновані міста і села. Майже три мільйони депортованих громадян України й понад 744 тисячі дітей незаконно вивезено з тимчасово окупованих територій.

На жаль, і наш колектив не обійшли втрати. За свободу і незалежність України віддали своє життя вісімдесят вісім київських політехніків, з них п’ять Героїв України. Вічна і світла пам’ять полеглим.

Викладачі, працівники, студенти нашого університету з перших годин російської агресії стали на захист Батьківщини. Нині у лавах Сил Оборони України, добровільних формуваннях, волонтерській спільноті — тисячі політехніків.

В умовах війни університет не припиняє своєї роботи. Триває освітній процес, створюються умови ддя прийому нових студентів, забезпечуються основні напрями діяльності.

Політехніки надають всебічну допомогу Збройним Силам України. В університеті засновано благодійну організацію «Благодійний фонд підтримки Збройних Сил України „Київський політехнік“». Викладачі, науковці, співробітники, студенти беруть участь у численних програмах з розроблення новітніх зразків озброєння та військової техніки, засобів захисту воїнів на полі бою.

Наш опір, нашу віру в Перемогу не зламати, адже за нами правда і рідна земля!

Історія свідчить: наш народ непереможний!
Слава захисникам України усіх часів!
Слава Україні!

З вдячністю і повагою
Михайло Згуровський, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського

Дата події