Кафедра промислової біотехнології та біофармації (ПБТБ), Факультет біотехнології і біотехніки, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 4, пр-т Перемоги 37, к.273, 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 98 51,
Електронна пошта: prombt(at)ukr.net
Сайт:

Промислова біотехнологія – галузь промисловості і науки, що використовує клітини мікроорганізмів, рослин і тварин, а також біологічні процеси для виробництва практично цінних продуктів (антибіотиків, вакцин тощо).

Кафедра Промислової біотехнології та біофармації входить до складу Факультету біотехнології і біотехніки та проводить підготовку бакалаврів, магістрів, фахівців за другою вищою освітою за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітня програма «Біотехнології»). а також готує докторів філософії та докторів наук. При вступі абітурієнти подають сертифікати ЗНО з української мови, біології, та мінімум один на вибір з хімії, фізики, математики, історії України або географії.

Перший випуск спеціалістів-біотехнологів на кафедрі відбувся у 1998 році. Студенти кафедри спеціалізуються у напрямках біотехнології та біофармації. Наші випускники працюють на провідних промислових підприємствах біотехнологічної та фармацевтичної галузі, викладають у вищих навчальних закладах, створюють нові препарати та технології у наукових інститутах Національної академії наук України. Сьогодні серед співробітників кафедри 3 професори, 7 доцентів, 3 старші викладачі та 2 асистенти. Викладачі кафедри не лише передають студентам свої знання з фахових дисциплін (мікробіологія і вірусологія, генетика, загальна біотехнологія, загальна імунологія, основи фармацевтичних виробництв тощо), а й проводять наукові дослідження та залучають до них студентів.

Серед основних наукових напрямків кафедри – аналіз генетичних ризиків, біотехнології вітамінів (проф. Дуган О.М.), біотехнологія і біохімія вищих базидієвих грибів (доц. Клечак І.Р.), пробіотиків (доц. Орябінська Л.Б.), ферментів та антибіотиків (доц. Тодосійчук Т.С.), косметологічні засоби та препарати ( доц. Богдан Т.З., доц. Яловенко О.І.) Майже половина викладачів кафедри є її випускниками – доценти Поліщук В.Ю., Ліновицька В.М., Дзигун Л.П., старший викладач Тітова Л.О., асистенти Громнадська М.О., Сироїд О.О., Фарфоламєєва Д. О. Провідні викладачі кафедри здійснюють керівництво аспірантами та готують наукові кадри за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» в рамках аспірантури університету.

Кафедра співпрацює з провідними науковими установами та промисловими підприємствами біотехнологічної та фармацевтичної галузі, де мають змогу пройти практику та стажування студенти. Налагоджені міжнародні зв‘язки з Національним технологічним інститутом штату Карнатака (Індія), університетом м. Хуечжоу (провінція Гуандун, КНР), університетом м. Хуаян (провінція Джіангсу, КНР), Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова (Республіка Казахстан).

Студенти кафедри поряд із навчанням беруть участь у Всеукраїнских олімпіадах з біотехнології та займають призові місця, перемагають в університетських конкурсах та спортивних змаганнях.