Кафедра космічної інженерії (КІ), Інститут аерокосмічних технологій, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 28, вул. Боткіна, 1, к., 03056, Київ, Україна

Телефон: 38 044 204 82 35,
Сайт:
Соціальні мережі:

Кафедра Космічної інженерії (КІ) була створена в – КПІ ім. Ігоря Сікорського у 2019 році одночасно із створенням навчально-наукового Інституту аерокосмічних технологій за ініціативою академіка Михайла Згуровського і за участю генерального директора аерокосмічної компанії FIREFLY AEROSPACE (США), засновника ГО «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА» Максима Полякова.

Створення навчально-наукового Інституту аерокосмічних технологій, і відповідно кафедри Космічної інженерії у складі КПІ імені Ігоря Сікорського стало цілком закономірним результатом розвитку авіа- та ракетно-космічної техніки, враховуючи, що Україна – космічна держава з багатим минулим та впевненим потенціалом на майбутнє.

За ініціативи ГО «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА» і аерокосмічної компанії FIREFLY AEROSPACE (США) у 2019 році започаткована підготовка фахівців за спеціальністю «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» з магістерською освітньою професійною програмою «Ракетні та космічні комплекси» за моделлю дуальної освіти.

Реалізації програми дуальної освіти базується на Договорі від 27 червня 2020 року між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Громадською організацією «АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА» та Товариством з обмеженою відповідальністю «ФАЙЕРФЛАЙ АЕРОСПЕЙС УКРАЇНА», який обумовлює співробітництво в сферах освіти, науки та інноваційної діяльності.

Одночасно, для реалізації програми академічної мобільності, було заключено Договір між Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» та Дніпровським національним університету імені Олеся Гончара, яких надає можливості студентам навчатися в ДНУ і набувати практичних навичок на виробничих площадках Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЙЕРФЛАЙ АЕРОСПЕЙС УКРАЇНА».

Наразі розроблена навчальна програма, яка передбачає спільну із компанією NOOSPHERE (США) (в Україні – Громадська організація “АСОЦІАЦІЯ НООСФЕРА”) цільову підготовку магістрів для ракетно-космічної компанії FIREFLY (США) (в Україні – ТОВ “ФАЙЄРФЛАЙ АЕРОСПЕЙС УКРАЇНА”). Водночас майбутні магістри мають можливість поєднувати навчання з роботою у Центрі ТОВ “ФАЙЄРФЛАЙ АЕРОСПЕЙС УКРАЇНА” (м. Дніпро), працюючи над реальними проектами з розроблення легких ракетоносіїв, які доставлятимуть вантажі у космічний простір (супутники). Заняття проводяться в КПІ ім. Ігоря Сікорського та ракетно – космічному конструкторському центрі ТОВ “ФАЙЄРФЛАЙ АЕРОСПЕЙС УКРАЇНА”.