29 серпня в залі ЦКМ в урочистій обстановці відбулася чергова сесія професорсько-викладацького складу. У президії – керівники університету, декани факультетів та директори інститутів, голови профспілок співробітників і студентів, почесний гість – народний депутат України професор М.К. Родіонов.

Після привітання присутніх із 14-ою річницею незалежності України та початком нового навчального року, головуючий на засіданні перший проректор університету чл.-кор. НАН України Ю.І. Якименко назвав прізвища співробітників університету, що пішли із життя протягом минулого навчального року, та запропонував присутнім хвилиною мовчання вшанувати їх пам'ять.

З доповіддю про підсумки роботи колективу університету за 2004/2005 навчальний рік та завдання на 2005/2006 навчальний рік виступив ректор НТУУ “КПІ” академік НАН України М.З. Згуровський. Доповідач привітав учасників зборів із 14-ою річницею незалежності України та початком нового навчального року, охарактеризував стратегічні напрями реформування вищої освіти та визначив роль і місце Київської політехніки у цьому процесі. У доповіді було всебічно охарактеризовано багатогранну діяльність нашого університету. Особливу увагу було приділено підвищенню якості навчання, вирішенню соціальних проблем співробітників та студентів, сформульовано завдання на новий навчальний рік. Зокрема, в доповіді ректора було відзначено особливості вступу України до європейського освітнього простору з урахуванням її власних надбань у царині вищої освіти та потреб національної економіки. У доповіді було акцентовано на необхідності переходу від репродуктивного підходу до навчання до його креативної, творчої моделі, на ролі університету при підготовці кадрів у ланцюгу: виробництво-освіта-наука-бізнес, на необхідності взаємодії між навчальною роботою та науковою діяльністю викладачів і студентів. Увагу також було привернуто до того, як студенти оцінюють викладацьку роботу, до наслідків прийому 2005 року, результатів молодіжного самоврядування тощо. (Повністю текст доповіді ректора подаємо на стор. 2-4).

На завершення сесії ректор університету М.З. Згуровський вручив дипломи лауреатів премії НТУУ “КПІ” переможцям щорічного університетського конкурсу на кращий підручник, посібник та монографію.

Інф. “КП”


Софія Київська“Софія Київська” – знову в КПІ

Вшосте оголошено підсумки щорічного рейтингу ВНЗ України “Софія Київська”, який проводять Міжнародна кадрова академія, Конфедерація недержавних ВНЗ України, Академія наук вищої школи України, Інститут вищої освіти Академії педагогічних наук України та Український інститут соціальних досліджень.

У 2005 р. у рейтингу брали участь 383 ВНЗ, із них 133 – недержавної форми власності. Серед класичних університетів на першому місці Київський національний університет імені Тараса Шевченка. НТУУ “КПІ” визнано кращим серед технічних та технологічних ВНЗ. /Інф. “КП”/

Подарунок полiтехнiкам

Напередодні нового навчального року київські політехніки отримали подарунок – оновлену центральну алею парку КПІ. Комісія, яку очолював заступник Київського міського голови Валерій Борисов, високо оцінила якість виконаних робіт. На черзі – виконання наступного етапу реконструкції парку. /Інф. “КП” /