Новини науки

Нанотехнології для діагностики та лікування злоякісних новоутворень

За даними Всесвітньої організації здоров'я, злоякісні новоутворення є однією з основних причин смертності населення у світі. Щороку в нашій країні реєструють близько 140 000 нових випадків злоякісних пухлин.

Стартове вікно інженера Миронова

Практичний досвід експлуатації аеростатів протягом останніх 15 років дозволив Миколі Ігоровичу відповісти, зокрема, на запитання: що дозволяє деяким стратостатам протягом декількох місяців перебувати у повітрі і виходити у задані оператором райони?

Олена Ярмолюк: щоб енергетика функціонувала збалансовано

Енергетична війна, яку росія веде проти України, показала актуальність використання в умовах воєнного стану гібридних енергетичних систем. Альтернативні джерела енергії суттєво допомагають енергосистемі, вони відносно невеликі та й атакувати їх важче.

Міжнародна конференція з проблем бізнесу, інновацій та менеджменту

20 квітня 2023 р. кафедра менеджменту підприємств факультету менеджменту та маркетингу провела IV Міжнародну науково-практичну конференцію "Бізнес, інновації, менеджмент: проблеми та перспективи", яка цього року була приурочена 125-й річниці заснування КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Наукові розробки КПІ, виконані у воєнний час

Проректор з наукової роботи Віталій Пасічник відмічає, що у 2022 р. значна частина проєктів, виконаних у КПІ ім. Ігоря Сікорського, має важливе значення для безпеки й обороноздатності України.

Про складання і випробовування "PolyITAN-НР-30" розповідає провідний інженер НН ІАТЕ Юрій Поштаренко

На початку цього року в космос було запущено розроблений і виготовлений науковцями КПІ наносупутник "PolyITAN-НР-30". "КП" продовжує серію інтерв'ю з членами наукової групи під керівництвом Бориса Рассамакіна, які брали безпосередню участь у створенні цього космічного апарата.

Про корисну енергію від... бульбашки

У фіналі конкурсу стартапів на ХІ Фестивалі інноваційних проєктів "Sikorsky Challenge 2022" було представлено проєкт, присвячений виробництву водню шляхом електролізу із застосуванням ультразвукової кавітації.

Мрії про космічні поселення. До 85-річчя від дня народження видатного випускника КПІ Володимира Фартушного

З настанням ери космічних польотів інженери-конструктори захопилися ідеєю створення орбітальних космічних  комплексів і навіть цілих поселень людей на навколоземній орбіті та на Місяці. Спочатку їх планувалося формувати шляхом стикування кораблів між собою.