Футбол завжди був спортом номер один у вищих навчальних закладах України. Останнім часом він отримав додатковий імпульс для розвитку.

16 вересня 2000 року було створено Всеукраїнську футбольну асоціацію студентів (ВФАС). Вона об’єднала любителів футболу із 400 ВНЗ України, де навчається понад мільйон студентів. ВФАС є колективним членом Федерації футболу України. Ця організація багато в чому стала піонером футбольного студентського руху у Європі.

Великою популярністю в останні роки у студентів користується міні-футбол. Починаючи з 2001 року ВФАС постійно проводить чемпіонати України серед ВНЗ з цього виду спорту.

VI Чемпіонат проходив у столиці України з 10 по 15 лютого. Ігри проводились у спортивних комплексах Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, НТУУ “КПІ”, Національного університету харчових технологій та спорткомплексі Олімпійської бази. У чемпіонаті брали участь 16 найкращих команд ВНЗ України, серед яких Харківський національний

університет ім. Каразіна, Сумський державний університет, Дніпропетровська державна фінансова академія, Миколаївська юридична академія, НТУУ “КПІ” та ін.

Змагання проводились за змішаною системою. Усі команди були розподілені по підгрупах. Команда НТУУ “КПІ” посіла друге місце у групі “D”, з чим ми її і вітаємо.

Рівень наших чемпіонатів кожен рік зростає, про що свідчить постійне збільшення числа його учасників.