12 червня 2007 року в НТУУ «КПІ» відбулося засідання Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді України за участю членів Комітету науки та освіти Верховної Ради України.

З доповіддю про підсумки роботи Консультативної ради у 2006-2007 рр. виступив її голова ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України М.З.Згуровський. З інформацією щодо заходів по виконанню Закону України «Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки» виступив директор Державного департаменту з питань зв’язку та інформатизації О.А.Баранов. З пропозиціями щодо форм і методів подальшої роботи Консультативної ради виступив директор Центру розвитку інформаційного суспільства НТУУ «КПІ» проф. М.К.Родіонов.

Серед основних здобутків було відзначено, що питаннями розвитку наукоємних галузей почали опікуватися не лише ентузіасти-одинаки, а й органи, яким це за призначенням робити необхідно: органи державної влади та профільні установи.

Доповідачі, зокрема, наголосили, що з прийняттям Закону “Про Основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 рр.” держава отримала концепцію розвитку інформаційного суспільства на цей період, а планування набуло середньотермінового характеру.

При цьому доповідачі підкреслили, що масштаби стимулювання інформаційної галузі в Україні дещо поступаються аналогічній діяльності в сусідній Росії, де лише в найближчій перспективі планується витратити на підтримку інформаційної складової науки приблизно 2 млрд доларів. Державна ж програма “Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці” на 2006-2010 роки потребує відповідного фінансового наповнення. Матеріального забезпечення вимагають інші програми цього напрямку. Серед питань, які викликають стурбованість, – слабке розуміння проблеми інформатизації в різних гілках влади, розпорошення зусиль при побудові інформаційного суспільства тощо.

Однак, були висловлені сподівання, що ініціативи та пропозиції щодо стимулювання розвитку інформаційного суспільства отримають практичне втілення і позитивний вплив від цього відчують усі.

У підсумковому виступі голова Комітету ВР Катерина Самойлик окремо наголосила, що “головним надбанням спільної роботи Комітету і Консультативної ради є створення належної законодавчої бази щодо розвитку інформаційного суспільства в Україні”.

Jun 20, 2007 || Автор: Інф. “КП”