Чотири роки тому в науково-технічній бібліотеці НТУУ “КПІ” розпочав свої засідання Клуб любителів фантастики (КЛФ) “Портал”, заснований видавничим домом “Мій комп’ютер” (директор – Михайло Литвинюк) та редакцією журналу “Реальність фантастики” (редактор – Іраклій Вахтангішвілі). Цей клуб відродив у Києві рух любителів фантастики, що був дуже популярним у вісімдесятих роках минулого століття і занепав у дев’яності.

На засіданнях клубу можна послухати чи самому розказати про останні новини з життя фантастичної спільноти – фендому, поговорити на цікаві для присутніх науково-фантастичні або фентезійні теми, обговорити твори молодих авторів, кращі з яких виходять у “Реальності фантастики”, просто побалакати з цікавими людьми за склянкою чаю. Серед членів клубу відомі ще з 80-х років легендарні “фени”: Олександр Лайк, Дмитро Можаєв, Іраклій Вахтангішвілі (“Денна варта міста Києва”), Борис Сидюк (нині віце-президент Європейської організації наукової фантастики); письменники Володимир Арєнєв, Ілля Новак, Петро Верещагін (Кайл Іторр), Яна Дубинянська, Сергій Слюсаренко. Двоє перших пишуть ще й сценарії для комп’ютерних ігор.

Разом з видавничим домом “Мій комп’ютер” КЛФ “Портал” проводить перегляди фільмів, зустрічі з письменниками та кінематографістами (Марина та Сергій Дяченко, Генрі Лайон Олді, Андрій Валентинов та ін.). Члени клубу беруть активну участь у підготовці та проведенні Міжнародної асамблеї фантастики “Портал” та Днів фантастики, які щороку, навесні та восени, проводяться видавничим домом разом з Міжнародним книжковим ярмарком “Медвін”. Гостями Асамблеї фантастики були всесвітньо відомі письменники-фантасти Гаррі Гаррісон, Джон Краулі, Анджей Сапковський, Роберт Шеклі, Сергій Лук’яненко та інші. До речі, у 2006 році в рамках асамблеї вперше на території колишнього СРСР пройшов Європейський конвент наукової фантастики “Єврокон”.

Цього року п’ята Асамблея фантастики “Портал” відбудеться 20-23 березня на території виставкового центру “Фізкультурний” (біля станції метро “Республіканський стадіон”). У програмі книжковий ярмарок, художня виставка, майстер-класи для молодих письменників, автограф-сесії та зустрічі з письменниками, демонстрація фантастичних фільмів, презентації та багато приємних сюрпризів. Наприклад, одразу після відкриття намічається презентація нового фільму режисера Сергія Маслобойщикова, знятого за культовим романом Сергія Лук’яненка “Лицарі сорока островів”. Більш докладну інформацію про Асамблею можна отримати на її сайті http://www.interportal.info.

КЛФ “Портал” запрошує всіх небайдужих до фантастики студентів НТУУ “КПІ” до участі в Асамблеї та до своїх лав. Засідання клубу проводяться останньої суботи кожного місяця (крім серпня). Початок засідань – 16 година; місце засідань – зала №12 бібліотеки НТУУ “КПІ” (6-й поверх). Більш докладно про роботу КЛФ, час та тематику наступного засідання можна дізнатись в Інтернеті за адресою: http://community.livejournal.com/klf_portal.

Автор: С.В.Пальцун, ст. викладач ФМФ, член КЛФ