21 жовтня у спорткомплексі НТУУ «КПІ» відбувся чемпіонат серед студентів нашого університету з армреслінгу. Це перший загальноуніверситетський чемпіонат з цього виду спорту.

Організаторами турніру виступили профком студентів, студрада університету, студрада студмістечка та студентський центр зв’язків з громадськістю НТУУ «КПІ». Захід відбувся за підтримки депутата Київради Дмитра Андрієвського. Партнер змагань – «Спортмастер» (мережа спортивних супермаркетів).

У турнірі взяли участь близько сорока учасників, яких поділили на п’ять груп: вагова категорія до 60 кг, до 70 кг, до 80 кг, до 90 кг і 90+. Згідно з регламентом, на змаганнях були присутні медичні працівники для надання, за необхідності, кваліфікованої допомоги.

Спортсменів привітали: Г.Б. Варламов – проректор з науково-педагогічної роботи НТУУ «КПІ», В.Ю. Миронов – голова профкому студентів, Андрій Гаврушкевич – голова студради студмістечка, а також Дмитро Григорович Марченко – голова Федерації армреслінгу України, який був головним суддею на цих змаганнях, та Микола Петрович Хіценко – неодноразовий чемпіон і призер чемпіонатів України та міжнародних змагань, суддя змагань. Система проведення турніру передбачала, що після двох поразок учасник вибуває, а переможець виходить далі, потім проводять півфінальні бої, а в кінці – фінал. Змагання проводилися тільки на праву руку.

Першими мірялися силами Кирило Хаас та Олександр Матвієнко, вагова категорія до 70 кг. Можу сказати від імені дівчат, що спостерігати за спортсменами було дуже цікаво, адже немає нічого красивішого, ніж напружена сильна чоловіча рука з чудовими формами м’язів і силою, яку відчуваєш навіть на відстані. Оскільки організація була чіткою, то пари змінювалися швидко. Звичайно, були і повтори поєдинків, і пояснення дуже впевненим у своїй перемозі, і присудження перемоги в поєдинку за відсутності на даний момент призначеного суперника, і суперфінал між двома претендентами, оскільки у кожного по одній поразці, і перемоги через два фоли (порушення правил), але це все тільки додало інтриги турніру.

Після визначення переможців у кожній ваговій категорії, провели окремий бій на звання абсолютного чемпіона. У ньому могли брати участь усі бажаючі призери всіх вагових категорій, що, як на мене, трохи неправильно, адже шансів у маловаговиків майже не було – та це закони спорту. Кращі шість спортсменів увійшли до складу збірної НТУУ «КПІ» з армреслінгу, що тепер представлятиме наш університет на змаганнях вищого рівня.

Отже, переможцями стали: у ваговій категорії до 60 кг – Ігор Замора (ФЕЛ, гр. ДМ-33), Сергій Забіяка (ФЕЛ, гр. ДМ-34), Сергій Левченко (ТЕФ, гр. ДА-21); у ваговій категорії до 70 кг – Кирило Хаас (ІХФ, гр. ЛР-61), Олександр Канарейкін (ФЕЛ, гр. ДЗ-51), Руслан Яковенко (ФЕЛ, гр. ДК-23); у ваговій категорії до 80 кг – Сергій Глівінський (ПБФ, гр. ПО-32), Сергій Романенко (ММІ, гр. МП-22), Євген Броневицький (ММІ, гр. МЛ-41); у ваговій категорії до 90 кг – Андрій Подрєзов (ФАКС, гр. ВА-21), Ігор Бідаш (МУФ, гр. Ф-41), Іван Рєзнік (ВІТІ, гр. С-5); у ваговій категорії понад 90 кг – Олексій Курдяча (ФАКС, гр. ВЛ-54), Дмитро Ковальчук (ФЕЛ, гр. ДМ-21), Дмитро Шалаєв (ФІОТ, гр. ІК-24).

Абсолютний чемпіон – Ігор Бідаш з МУФ.

Призи вручили всім учасникам: переможеним – заохочувальні у вигляді знижки в мережі магазинів «Спортмастер», призерам: І місце – диплом, медаль, сертифікат на 250 грн від «Спортмастер», ІІ місце – диплом, медаль, спортивна сумка, ІІІ місце – диплом, медаль, футболка з написом «Армреслінг – КПІ 2006». Абсолютний чемпіон отримав диплом, медаль, суперкубок, футболку з написом «Армреслінг – абсолютний чемпіон КПІ 2006» та сертифікат на 1000 грн від «Спортмастер».

Потім Д. Андрієвський подарував збірній команді КПІ з армреслінгу 6 комплектів спортивної форми для виступу на чемпіонаті України серед вищих навчальних закладів, який пройде 15-18 листопада 2006 року в м. Коломия Івано-Франківської області. Бажаємо нашим спортсменам успіху!

Дата події