Калінін Костянтин Олексійович

Костянтин Олексійович Калінін (05.02[24.01].1887, Варшава - 23.10.1938, Воронеж) - видатний авіаконструктор. Засуджений і розстріляний «за підрив радянського літакобудування», посмертно реабілітований 10 серпня 1955.
Випускник КПІ.

🎥 Документальний фільм про геніального авіаконструктора Костянтина Калініна

До ювілею університетський YouTube-канал КПІмедіа започаткував цикл документальних фільмів про видатних випускників і викладачів нашої альма-матер. Перша серія присвячена геніальному авіаконструктору Костянтинові Калініну.

Пам'ятник Костянтину Калініну

Пам'ятник видатному авіаконструктору Костянтину Олексійовичу Калініну відкрито 28 серпня 2014 року.

Розміщення: алея видатних вчених за головним корпусом КПІ напроти колишнього ангару, а нині відділу історії авіації і космонавтики Державного Політехнічного Музею.

В НТУУ «КПІ» відкрито Алею зірок і пам’ятник видатному авіаконструктору Костянтину Калініну

28 серпня, напередодні початку нового навчального року в НТУУ «КПІ» відбулося відкриття Алеї зірок університету і пам’ятника видатному вітчизняному авіаконструктору Костянтину Калініну.

Калінін Костянтин Олексійович. Перерваний політ.

Серед літаків-велетнів, які будувалися у різні часи в різних країнах світу, почесне місце належить конструкціям, створеним в Україні. Всім відомий літак «Ілля Муромець», розроблений киянином Ігорем Сікорським на початку ХХ століття, велетень шістдесятих років — антоновський «Антей» (Ан-22), богатир вісімдесятих «Руслан» (Ан-124) та ніким не перевершена «Мрія» (Ан-225) дев’яностих. Однак мало хто знає про надпотужний літак К-7, спроектований і споруджений в 30-х роках минулого століття в Україні, і його конструктора Костянтина Калініна.

Авіаконструктор Костянтин Калінін

Портрет Костянтина Олексійовича Калініна займає почесне місце в галереї славетних випускників Київської політехніки. Займає по праву. Та, на жаль, не всі пам’ятають сьогодні, чим саме уславилася ця людина.

Підписка на Калінін К.О.