Міжнародні видавництва продовжують підтримувати вчених України і пропонують можливість безоплатно або із суттєвою знижкою публікувати результати наукових досліджень у своїх виданнях відкритого та гібридного доступу (застосування APC waiver policy). 

На початку 2022 р. до цієї ініціативи долучились такі видавці як ElsevierIOP PublishingSpringer NatureWileyHindawiSage PublishingOxford University Press. Зараз їх перелік значно розширився.

На платформі Research4Life створено спеціальну сторінку, на якій зібрано посилання на видавців, що практикують APC waiver policy та на відповідні інструкції на їхніх вебсайтах; правила у кожного видавництва можуть відрізнятись. Автори із країни групи A за класифікацією Research4Life, мають право на безоплатну публікацію у журналах видавництв з даного списку (Україна з 2023 р. входить в цю групу). 

Сторінка оновлюється 1 раз на рік. 

Міжнародний проєкт eIFL також налагодив низку домовленостей з видавцями, що готові забезпечити звільнення від оплати або знижену оплату за публікацію статей авторам з України. Деталі домовленостей з видавцями можна перевірити за посиланням.

Повний список журналів, що погодилися приймати заявки на публікації завдяки співпраці з eIFL – за посиланням.

Корисну інформацію про підбір журналу для публікації результатів досліджень та оформлення статті можна знайти на сторінці НТБ.

Дата події