Якщо запитати пересічного громадянина, з ким асоціюється ім''я Михайло Васильович, згадують воєначальника Фрунзе чи вченого Ломоносова. Та для київських політехніків – це завідувач відділення студентської поліклініки М.В.Шамардак, який обіймає цю посаду вже 26 років. Нині він святкує своє 65-річчя. Як би скрутно не було, але студенти університету отримують безкоштовну, доступну і кваліфіковану медичну допомогу. За довгі роки тут сконцентровано кращі набутки студентської медицини – кваліфіковані кадри, медичні технології діагностики й лікування хворих. Проводиться велика профілактична робота.

Життєва дорога не буває прямою, та лише цілеспрямовані й працьовиті, керуючись любов'ю й турботою про людей, залишають по собі добру згадку і вдячність оточуючих. Сьогодні ми з особливою повагою згадуємо про те, що вся трудова діяльність М.В.Шамардака нерозривно пов'язана з високою і благородною місією – служіння медицині. Він довів свою професійну придатність, зробив вагомий особистий внесок у справу зміцнення й укріплення здоров'я студентської молоді в університеті. За що його поважають студенти-політехніки.

Народився Михайло Васильович 9 листопада 1948 р. у бідній селянській сім'ї. Після закінчення середньої школи 17-річним юнаком трудився на Київському заводі експериментальних конструкцій, звідти пішов до армії. Після демобілізації навчався на педіатричному факультеті Київського медичного інституту ім. О.Богомольця. Отримавши лікарську професію, працював в Ірпінській міській центральній лікарні, де пройшов шлях від дільничного педіатра до головного лікаря дитячої лікарні. Пізніше був переведений на посаду довіреного лікаря ЦК профспілок Київської області.

І от уже багато років, як лікар вищої категорії М.В.Шамардак присвятив себе організації медичного обслуговування студентської молоді, працюючи на посаді завідувача поліклінічного відділення №1 Київської міської студентської поліклініки, яке обслуговує студентів НТУУ "КПІ". Поліклінічне відділення, як і вся система охорони здоров''я, переживає не кращі часи, але  попри соціальні й економічні негаразди, сумлінно виконує своє функціональне призначення.

Студенти КПІ можуть пишатися, що мають у себе такий лікувальний заклад, де без відриву від занять можна отримати медичну допомогу. Діяльність поліклінічного відділення, разом із факультетом біомедичної інженерії та санаторієм-профілакторієм, спрямована на виконання довгострокової медичної програми "Меднетполітех", одним із розділів якої є покращення здоров''я студентів.

Колектив Київської політехніки зичить вам, Михайле Васильовичу, здоров'я й довголіття. Продовжуйте і розвивайте напрацювання, які Ви започаткували в КПІ, щоб випускники університету були не тільки висококласними фахівцями, а й здоровими людьми.