"Вірите в Діда Мороза?" – запитала я у симпатичної дівчини, що стояла поруч у черзі у відділенні Нової пошти. Вона тримала гарненький кольоровий пакуночок, на місці зворотної адреси було написано "Від Діда Мороза". "Гірше, – посміхнулася вона. – Я в нього граюся”. І розповіла про ЖЖспільноту skoro-novyj-rik.livejournal.com, яка з 2007 р. об'єднує активних користувачів україномовного сегменту Live Journal, Facebook та ін. Тут не лише вірять у казку, тут створюють її для зовсім незнайомих людей.

У жовтні-листопаді триває реєстрація охочих подарувати свято. Затим – таємне жеребкування, і кожен учасник набуває статусу Таємний Дідусь та отримує посилання на ЖЖ людини, яку вітатиме. І настає етап творчості, натхнення й креативного підходу: потрібно вивчити записи підопічного в соцмережах, визначити його уподобання та підібрати подаруночок, який би якнайкраще відповідав його запитам. Далі Олені (Укрпошта або інший оператор) везуть цей дарунок до отримувача. Зрозуміло, що Дід також є чиїмось підопічним. Після одержання кожен має відзвітувати на сторінках спільноти. І як же приємно читати щирі слова вдячності.

"Спочатку здавалося, що обмін подарунками з незнайомцями – звичайнісінька забавка. Як сказала знайома, обмін однієї фігні на іншу, – вела далі дівчина. – Та ні. Цей обмін супроводжує такий шквал емоцій, що годі передати: спочатку перевіряєш номер накладної Нової пошти, а твій подарунок ще не забрали. За кілька годин перевіряєш знову – є, відправлення отримано! І від того стає трохи тепліше, радісніше і сповнюєшся сподіванням, що твої дрібнички припадуть до душі. Коли я вперше відправила свій пакуночок, я весь вечір просиділа в очікуванні коментарів від одержувача та обновляла сторінку спільноти. Але це приємне, тепле очікування. А якщо подарунок ще й став джерелом натхнення, тут ти вже на сьомому небі".

"Але ж це лише півсправи, – за хвилину продовжила співрозмовниця. – Для тебе інший таємничий Дід Мороз теж підготував сюрприз. І теж очікування. І щире здивування. І гарний настрій. І бажання любити всіх небайдужих та креативних людей". На запитання, що її найбільше вразило в отриманих раніше подарунках, розповіла про величеньку банку цукерок з написом "Таблетки щастя", а до кожної цукерки прикріплено папірець з рекомендаціями: нова ідея, настрій, для себе коханого, в негоду, знімає стрес, посміхнись, на здоров'я, для дружнього чаювання тощо. Вистачило того "щастя" надовго. Як і гарного настрою.

Н.Вдовенко