Профілактична гігієна порожнини рота - це система методів, що використовуються для догляду за нею, а також засобів, спрямованих на попередження розвитку патологічних процесів в порожнині рота.

Гігієна порожнини рота існувала ще в стародавні часи. Відомі описи різноманітних інструментів, які використовувалися з цією метою: зубочисток, дерев'яних паличок, скребків для язика. У працях Гіппократа згадується про полоскання для знешкодження неприємного запаху. Для чистки зубів використовувались смоли, розмелені зерна какао, біла глина, тальк, пемза, кораловий і корундовий порошок та ін.

Рівень гігієни порожнини рота нерозривно пов'язаний з інтенсивністю стоматологічної патології. В порожнині рота сучасної людини створюються сприятливі умови для активного розвитку мікроорганізмів, продукти життєдіяльності яких викликають патологічні процеси в тканинах пародонту та емалі зубів.

Найбільш розповсюдженими стоматологічними захворюваннями є карієс, запально-дистрофічні порушення пародонту, захворювання слизової оболонки порожнини рота та слинних залоз, аномалії зубощелепної системи. І якщо останні не мають прямого відношення до недостатньої гігієни, то інша стоматологічна патологія, як свідчать результати багатьох досліджень, обов'язково пов'язана з недбалим ставленням до гігієни.

Недостатній догляд за порожниною рота призводить до накопичення на зубах нальоту - головного патогенетичного фактору виникнення каріозного процесу. Лише за умов ретельного індивідуального догляду за порожниною рота кожний із нас може розраховувати на збереження власного здоров'я взагалі та приємну білосніжну усмішку, яка на сьогодні є візитною карткою у спілкуванні між людьми.

Як правильно проводити гігієну порожнини рота?

Які нові засоби індивідуального догляду за порожниною рота?

Що таке професійна гігієна порожнини рота?

На ці та інші питання вам дадуть вичерпну відповідь лікарі-стоматологи студентської поліклініки.

В.АБутковський