3 лютого в залі засідань Вченої ради НТУУ “КПІ” з лекцією на тему “Інформаційні технології Delcam в освіті та наукових дослідженнях” виступив виконавчий директор компанії Delcam plc (Велика Британія) пан Х’ю Хамфріс. Delcam – світовий лідер у розробці CAD/CAM продуктів для моделювання, виготовлення і контролю складних виробів і технологічної оснастки. Компанія була заснована в 1977 році в Кембриджському університеті. Постійне зростання компанії Delcam обумовлене успіхом її програмного забезпечення, яке пропонує серію кращих у своєму класі рішень. На сьогоднішній день продукцією Delcam користується понад 30 000 організацій у більш ніж 90 країнах світу.

Пан Х. Хамфріс розповів про сучасні розробки для задач обробки композиційних матеріалів за допомогою роботів, для вирішення задач зворотного інжинірингу, для потреб біоінженерії тощо.

Слід зазначити, що в НТУУ “КПІ” з 2007 року функціонує Спільний з Delcam plc центр CAD/CAM технологій (керівник центру – д.т.н., проф. Равська Н.С.). Тут наші студенти мають можливість навчитися працювати з такими програмами, як PowerShape, FutureCAM, PowerMill, ArtCAM та ін.

Уже чотири роки поспіль студенти НТУУ “КПІ” беруть участь у Міжнародному конкурсі студентських робіт із застосування інформаційних технологій Delcam. Кожного разу роботи наших студентів отримують високу оцінку міжнародного журі. В цьому році робота студентів Володимира Токунова і В’ячеслава Козіка (ММІ, кафедра ІТМ) отримала 4-те місце. Нагородження переможців завжди проходить дуже урочисто. В цьому році нагородження відбулося в резиденції посла Великої Британії в Україні пана Лі Тернера. На церемонії були присутні: виконавчий директор Delcam Х’ю Хамфріс, директор університетської програми Delcam у країнах СНД Наталія Погодаєва, перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, проректор з науково-педагогічної роботи НТУУ “КПІ” Геннадій Варламов, ректори, проректори, завідувачі кафедр з багатьох технічних університетів України (Запоріжжя, Житомир, Мелітополь, Одеса, Полтава, Севастополь, Суми, Харків та інші).

Cпівпраця НТУУ “КПІ” із компанією Delcam дає можливість у процесі навчання наших студентів використовувати найсучасніші світові досягнення в галузі інформаційних технологій проектування для машинобудування і забезпечує високий рівень підготовки фахівців.

В.А.Пасічник, завідувач кафедри інтегрованих технологій машинобудування, д.т.н.

Дата події