16 березня в НТУУ «КПІ» вже втретє пройшов щорічний ярмарок японських університетів «Освіта в Японії».

Організатором ярмарку виступив Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ». Сприяння в організації ярмарку Центру надали Міністерство освіти і науки України, Посольство Японії в Україні, Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) та Японська організація допомоги студентам (JASSO).

Організатори ставили на меті, по-перше, ознайомити представників університетів Японії з системою освіти, організацією наукових досліджень, з умовами навчання студентів в Україні, по-друге, надати українським студентам, аспірантам і учням середніх шкіл інформацію про освітні програми університетів Японії і можливості здобути там освіту, ну і, звісно, сприяти подальшому налагодженню міжуніверситетської співпраці.

На ярмарок до Києва прибули представники трьох японських навчальних закладів – університету міста Ойта, університету міста Цукуба та мовної школи Васеда Бункакан з Токіо.

У день відкриття ярмарку Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ» відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі.

Цього року організатори ярмарку відійшли від гучного, але не дуже ефективного формату загальних презентацій університетів для широкого студентського загалу. Ставку було зроблено на цільову аудиторію молоді, яка цікавиться японською культурою та наукою і дійсно бажає не лише більше дізнатися про можливості навчатися в Японії, але й отримати інформацію про ті або інші аспекти наукового і культурного життя Країни Вранішнього Сонця, сказати б, з перших вуст. Таких виявилося доволі багато: до Науково-технічної бібліотеки КПІ, де проводився ярмарок, окрім студентів і аспірантів НТУУ «КПІ» прийшли студенти Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана та інших київських вишів.

Відвідувачі ярмарку мали змогу прослухати оглядові лекції японських професорів. Лекцію «Економетрика та її приклади» прочитав професор університету Ойта Ясуока Масайоші і лекцію «Переклад роману «Злочин і кара» та японський натуралізм» – професор університету Цукуба Като Юрі. До того ж, організатори забезпечили для українських школярів і студентів можливість поспілкуватися з їхніми однолітками, які вже пройшли навчання або стажування в японських університетах. Ну і, звичайно, до їх послуг були стенди і друковані матеріали японських навчальних закладів, біля яких представники цих вишів давали консультації щодо програм і умов навчання, а також можливостей отримати стипендії або підробіток на час перебування в країні. Докладніші відомості стосовно цих або інших питань навчання та стажування в Японії всі, хто завітав того дня до Українсько-Японського центру, могли отримати з друкованих матеріалів, що їх підготували працівники Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ».

[16.03.13] В НТУУ «КПІ» - ярмарок японських університетів

16 березня о 12-00 в Українсько-Японському центрі НТУУ «КПІ» (Просп. Перемоги, 37, Площа знань, Науково-технічна бібліотека КПІ, 4 поверх) розпочне роботу ярмарок «Освіта в Японії». Ярмарок відкриють Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі та ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський.

У ярмарку візьмуть участь представники японських університетів Oita University (м.Ойта) , University of Tsukuba (м.Цукуба) та Waseda Bunkakan (м. Токіо).

 

Організатор ярмарку – Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Посольства Японії в Україні, Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) та Японської організації допомоги студентам (JASSO).

Цілі ярмарку:

- ознайомлення представників університетів Японії з системою освіти, організації наукових досліджень та з умовами навчання студентів в Україні;

- ознайомлення українських студентів, аспірантів, молодих учених, учнів середніх шкіл України з освітніми програмами університетів Японії та з можливостями отримання освіти в Японії;

- налагодження міжуніверситетського співробітництва.

Ярмарок розпочнеться з інтерактивного спілкування зі студентами, які мають досвід навчання в Японії.

З 13-00 в приміщенні Українсько-Японського центра НТУУ «КПІ» (Науково-технічна бібліотека НТУУ «КПІ», 4 поверх) читатимуться оглядові лекції:

«Економетрика та її приклади» (читає професор Універистету Ойта Ясуока Масайоші);

«Переклад «Злочин і кара» та японський натуралізм» (читає професор Університету Цукуба Като Юрі).

Кількість місць обмежена. Потрібна реєстрація.

Докладніша інформація – див. сайт www.uajc.com.ua.

Короткі відомості про японські навчальні заклади, що братимуть участь у ярмарку

Oita University (м. Ойта) http://www.oita-u.ac.jp/english/index.html

Державний університет. Виник на базі навчального закладу, заснованого у 1921 році. 1949 року отримав статус університету. Має 4 факультети (освіти та соціальні науки, економічний, медичний, інженерний) 5 дослідницьких курсів.

University of Tsukuba (м. Цукуба) http://www.tsukuba.ac.jp/english/

Національний університет, заснований 139 років тому (1872 р.). Є найбільшим університетом в Японії за площею території. Троє дослідників університету є лауреатами Нобелівської премії з хімії та фізики. Університет є одним з почесних учасників проекту «Global 30»*. Є можливість отримання стипендії.

Waseda Bunkakan (м. Токіо) http://www.waseda-bkk.com

Відділення вивчення японської мови, засноване в 1988 році. Сьогодні у школі навчається близько 500 іноземних студентів в різних групах - від початкового до вищого рівнів, також є спеціалізовані курси підготовки до вступи в японські ВУЗи та ін. Є можливість отримання стипендії.

Контакти:

Вікторія Мирончук (менеджер Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ»)

тел. (044) 406-81-66.

Дата події