13 листопада 2013 року в 101-й аудиторії 7-го корпусу кафедрою англійської мови технічного спрямування (КАМТС) №1 була проведена конференція для студентів 1-2 курсів технічних спеціальностей на тему «Соціально-екологічні проблеми сучасності та концепція сталого розвитку в Україні та світі». Запропонувавши обговорити актуальну тему та проблемні питання, КАМТС №1 залучила до участі різні факультети та інститути: Інститут енергозбереження та енергоменеджменту (ІЕЕ), теплоенергетичний факультет (ТЕФ), факультет електроенерготехніки та автоматики (ФЕА), факультет електроніки (ФЕЛ), хіміко-технологічний факультет (ХТФ). Викладачі КАМТС №1 підготували близько 20 студентів, які представили слухачам цікаві презентації з наочними матеріалами, статистичними даними та різноманітною інфографікою.

Цей захід також мав на меті простимулювати у студентів бажання вивчати англійську мову, показати студентам молодших курсів актуальність та необхідність англійської мови для науково-технічного розвитку та прогресу. Студенти отримують найсвіжіші і найновіші дані щодо різноманітних досліджень та експериментів із англомовних джерел, оскільки англійська мова є світовою мовою науки та розвитку. І ось, студенти 1-2 курсів ІЕЕ (А.Мельник, Т.Марці, Т.Овчаренко, Ю.Кузьміна), ФЕА (О.Галаган, Р.Голуб, О.Авраменко, Я.Кривенко, Б.Шинкарук, Н.Матвєічев), ТЕФ (І.Андрієнко, І.Магерамова, Т.Місюра, Н.Васильєва, І.Токарєв, П.Філіпічев), ФЕЛ (П.Леонюк, Д.Палій, С.Афанасенко) та ХТФ (Я.Кохановський) також долучились до наукової спільноти рідного КПІ та зробили свій невеличкий внесок у науку та пошук шляхів вирішення актуальних проблем України, підготувавши доповіді та презентації на тему «Соціально-екологічні проблеми сучасності та концепція сталого розвитку в Україні та світі». Відкрила конференцію студентка ІЕЕ Анастасія Мельник. Серед проблем, що хвилюють молоде покоління, найбільш актуальними стали питання забруднення навколишнього середовища в Києві та Україні, переробки сміття в Україні, зміни у озоновому шарі Землі та парниковий ефект, використання альтернативних джерел енергії в Україні та ефективність сонячних панелей тощо. Приємно, що студенти переймаються і такими темами, як етика інженерів, шляхи уникнення техногенних катастроф та боротьба з їх наслідками, можливості водних ресурсів України тощо.

Конференцію відвідали багато слухачів з інших курсів та факультетів. Із побажань на майбутнє – проводити такі англомовні конференції на міжуніверситетському рівні, залучаючи до участі студентів інших ВНЗ.

Т.Л. Коршук

Дата події