26 листопада зі студентами і аспірантами НТУУ «КПІ» зустрілися Міністр палива та енергетики України Едуард Ставицький та його заступник Андрій Бондаренко. Розпочалася зустріч з виступу Андрія Бондаренка, присвяченого подіям, які сьогодні хвилюють більшу частину українського суспільства, тобто перспективам підписання Україною угоди про асоціацію з Європейським Союзом.
Червоною ниткою крізь його виступ проходила теза про незмінність зовнішньополітичного курсу нашої держави: напрямом, у якому рухалася останніми роками, вона рухається і нині. Це європейський напрям, а кінцева мета цього руху – стати повноправним членом Європейського Союзу. За прогнозом високопосадовця цей шлях ми можемо здолати приблизно за десять років. На ньому нам доведеться розв’язати масштабні завдання модернізації державного управління, державного і приватного секторів економіки та інші. Для того, щоб ці процеси були успішними, потрібні значні кошти. Тож керівництво держави має чітко бачити, які компенсаційні можливості зможуть забезпечити Україні європейські партнери, для того, щоб не допустити шокових явищ в її економіці і, особливо, падіння соціальних стандартів. Тому, як підкреслив Андрій Бондаренко, залишаючись вірними європейському вектору розвитку і, водночас, враховуючи географічну близькість і традиційні зв’язки з країнами Митного Союзу, керівництво держави виступило з пропозицією щодо проведення тристоронніх перемовин за участю Європейського Союзу, Російської Федерації та України про подальшу співпрацю та її умови. Промовець розповів також про деякі особливості розвитку вітчизняного енергетичного ринку і відповів на запитання учасників зустрічі, в яких студенти-політехніки цікавилися перспективами енергетичної галузі після підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, впливом нових умов на вітчизняний ринок праці і таке інше.
Міністр палива та енергетики України Едуард Ставицький спілкувався зі студентами-політехніками в режимі діалогу, бо запитань у них до міністра було дуже багато.
«Питання вступу чи невступу до Митного Союзу взагалі урядом не розглядається, – наголосив Міністр, відповідаючи одному з учасників зустрічі. – Як сказав глава держави, у нас є один стратегічний вектор, і цей вектор - євроінтеграційний. На часі питання ризиків. Вони, на жаль, існують. З цього приводу є стурбованість уряду, і нині ми відпрацьовуємо питання, як ці ризики зменшити, намагаємося знайти спільну мову з нашими європейськими партнерами. Кожен на своєму рівні співпрацює з колегами з Євросоюзу для того, щоб не допустити негативних процесів в нашій економіці. Ми розраховуємо на те, що нам вдасться знайти той шлях, який забезпечить врешті-решт вихід на підписання угоди… Хочу повідомити, що дуже серйозна делегація урядовців виїжджає завтра увечері до Вільнюсу. Ми будемо опрацьовувати всі ці питання з колегами з Євросоюзу, і в мене є надія, що ми зможемо порозумітися і знайти ті компенсатори, про які йшла мова останнім часом, і які допоможуть уникнути ризиків, які могли б загрожувати нам після підписання угоди».
Студенти також просили Міністра палива та енергетики України прокоментувати деякі повідомлення, які з’являлися останніми днями в Інтернеті, й, що називається, «з перших вуст» почули відповіді про реальний перебіг підготовки до підписання угоди. Запитань було настільки багато, що у відведений час учасники зустрічі не вклалися, тож насамкінець Едуард Ставицький запропонував створити групу студентів, які могли б приїхати до Міністерства, де він готовий прийняти їх для докладнішого спілкування.