З 5 по 8 квітня 2016 року на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» пройшла Всеукраїнська студентська олімпіада та Всеукраїнський конкурс наукових робіт студентів з дисципліни «Системи автоматизованого проектування та комп’ютерного моделювання в машинобудуванні».

Участь у них взяли 48 студентів з 16 вищих навчальних закладів України.

На олімпіаді студентам було запропоновано на вибір розробити САПР для потреб машинобудування, а саме, – автоматизувати формування виливка заготовки на основі 3D-моделі деталі; автоматизувати проектування модульної дискової фрези; автоматизувати проектування гладкого калібру-пробки. Протягом 5 годин студенти розробляли САПР з використанням Autodesk Inventor, КОМПАС–3D та SolidWorks, для яких створювались спеціалізовані модулі.

Найкращими, за рішеннями журі, стали роботи студентів: Микалюк Павло Вікторович (Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут») – 1 місце; Фурса Наталя Євгенівна (Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут») – 2 місце; Михайлов Володимир Олександрович (Харківський національний автомобільно-дорожній університет) – 3 місце.

На конкурсі наукових робіт студенти представляли свої розробки. Найкращими виявились роботи: 1 місце – Холявка Сергій Петрович (Сумський державний університет, наукова робота – «Дослідження напружено-деформованого стану багатошарової головки у рухомому з’єднанні ендопротезу кульшового суглобу»), 2 місце – Ведмедера Володимир Сергійович (Сумський державний університет, наукова робота – «Комп’ютерне моделювання гідродинаміки руху потоків у вихровому грануляторі») та Сідлецький Володимир Олегович (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», наукова робота – «Підвищення експлуатаційних характеристик гідравлічних демпферних пристроїв»); 3 місце – Шуплєцов Данило Костянтинович (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», наукова робота – «Моделювання корекції управляючої програми для забезпечення точності контурного фрезерування на верстаті з ЧПК») та Яхно Антон Сергійович (Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», наукова робота – «Використання систем автоматизованого проектування при розробці прототипів маніпуляторів з механізмами з паралельною структурою»).

Завдяки підтримці спонсорів – компаній AMC Bridge та АСКОН-КР переможці отримали цінні подарунки.

САПР та КМ в машинобудуванніСАПР та КМ в машинобудуванніСАПР та КМ в машинобудуванніСАПР та КМ в машинобудуванніСАПР та КМ в машинобудуванніСАПР та КМ в машинобудуванніСАПР та КМ в машинобудуванні
Дата події