У КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулося урочисте відкриття інженерних змагань EBEC-2020, що їх проводить студентська організація BEST Kyiv.
Упродовж восьми днів учасники змагань відвідуватимуть тренінги та лекції і, найголовніше, боротимуться за перемогу на першому етапі конкурсу – за право представляти КПІ у загальноукраїнських змаганнях.
Зі 250 студентів, що подали заявки, відібрано 80. Їх розподілено на 20 команд – по 4 учасники в кожній. Вони змагатимуться у двох категоріях – по 10 команд у кожній. Team Design – створення пристрою власними руками, що матиме необхідні характеристики. Case Study – пошук ефективної стратегії розв’язання аналітичної проблеми. Переможці змагатимуться зі студентами з інших міст України. Фінал – змагання з командами – представниками країн Європи. Він пройде наступного року у Варшаві.
Для студентів інженерні змагання EBEC – це не лише яскрава подія та цікаві конкурси. Це ще й можливість корисного нетворкінгу та шанси на успішне працевлаштування: партнерами змагань є великі компанії, представники яких спілкуються з учасниками.
«Важливо те, що на цих змаганнях студенти вже безпосередньо спілкуються з роботодавцями. Навчаються розв’язувати інженерні завдання своєї спеціалізації, з якими вони будуть стикатися у роботі, застосовують свої навички. Такі змагання відкривають для них можливості брати участь у міжнародних змаганнях, хакатонах, представляти наш університет на рівні країни та за кордоном», – пояснює керівниця Центру розвитку кар’єри Наталя Пожарська. Вона запевняє, що роботодавці цікавляться такими змаганнями, позаяк вони можуть бути лише спонсорами, а й журі, зокрема, розробляючи завдання.
«КПІшники дуже популярні серед роботодавців. У рамках цих змагань передбачено спілкування представників компаній та студентів. Це дуже важливо: студенти можуть поставити потенційному роботодавцю питання суто за своєю спеціалізацією, починає вибудовуватися діалог», – розповідає про переваги інженерних змагань EBEC пані Наталя.
Змагання потроху набувають популярності серед студентів: на EBEC-2015 подали заявки 104 студенти, а цього року – вже близько 250. Найактивніші – представники ІПСА, ФПМ, ФІОТ, ІТС, ФЕЛ, ФЕА, ІЕЕ. Більшість – близько 80 % – студенти 1, 2, 3-го курсів.
Організатори заходу вважають, що кількість охочих взяти участь у змаганнях може и має зростати, і докладають до цього максимум зусиль.
«Я думаю, що в КПІ могло би бути й трохи більше, ніж 250 заявок, оскільки у нас дуже багато технічних спеціальностей. Але ми працюємо над різними методами залучення студентів на наші заходи. Ми самі студенти, ми не професіонали, ми експериментуємо, аналізуємо і працюємо над тим, щоб зробити наші івенти кращими», – каже студент КПІ Денис Гритчук, який цьогоріч очолює BEST Kyiv.