Доброго дня, студентство КПІ! Я вітаю і співчуваю!!! Вітаю всіх з початком нового навчального року, а співчуваю з приводу того, що наступного літа нам треба чекати дуже довго. Адже літо – це.... літо. Пора відпочинку, захоплюючих подорожей та романтичних пригод.

Особисто для мене це літо саме таким і було. Чому і як, запитаєте ви. Я відповім. Мені пощастило придбати путівку у профспілковій організації студентів нашого університету до бази відпочинку “Маяк”, що знаходиться в смт. Лазурне, Херсонської обл. на узбережжі Чорного моря. Щоб не забути потім, хочу висловити велику подяку адміністрації нашого університету, профкому студентів та всьому колективу бази за незабутні враження від відпочинку на базі “Маяк”.

Мені дуже важко описати свої емоції та пояснити, чому вони саме такі. Перефразуючи відому армійську приказку: “Хто не був – хай буде, хто був – той не забуде!”

Кожен, хто відпочивав у “Маяку”, виніс звідти свої спогади, а для тих, хто ще не був, хочу зробити невеликий нарис. Щоб майбутні відпочивальники знали, на що можна сподіватися і чого можна очікувати.

Отже, комплекс “Маяк” поєднує в собі і базу відпочинку, і санаторій-профілакторій. База відпочинку – це невелика кількість дерев’яних будиночків по 4 кімнати в кожному. Хочу зауважити: деякі будиночки “на ладан дихають”, їх давно треба знести. Перше враження – ти оселився в старому сараї, але згодом це враження проходить, і ти сприймаєш будиночок як свою рідну оселю. Кімната не велика – не маленька, але від 4 до 8 відпочиваючих (хто ще не зрозумів, необов’язково мешканців цієї кімнати) можуть там досить зручно розміститися. В кімнаті є необхідні меблі: ліжка, стіл і стільці. Не розкіш, зрозуміло, але невже цього не вистачить?! Ми ж студенти, отже практично спартанці!!!

А для тих, хто потребує підвищеного комфорту, пропонується відпочити безпосередньо в санаторії “Маяк”. Студенти, які оздоровлюються у виїзному санаторії-профілакторії ОК “Маяк”, розміщуються в корпусах дитячого табору (два з них перебудовані) у чотирьох-, п’яти- та шестимісних кімнатах.

Сімейні студенти з дітьми можуть проживати в новому 6-поверховому корпусі з дво- – тримісними кімнатами, їх сміливо можна назвати апартаментами. У кожній кімнаті є санвузол, нові меблі. З балкона можна милуватись панорамою морського узбережжя.

Хочу запевнити, що голодними там нікого не залишають. Триразове харчування з овочами, фруктами, йогуртами забезпечить вас необхідними калоріями і вітамінами. А кому не вистачає, може завітати до кафе. Ціни нижче, ніж у Києві. Поряд базар, на якому завжди є свіжі овочі та фрукти.

Також є кімнати відпочинку: більярд, настільний теніс, комп’ютерні ігри (недорого). На території нашої бази є кінотеатр, в якому можна подивитися найкращі фільми за останній період.

Якщо ж вам набридло знаходитися на території бази, можна відвідати центр “міста”. До ваших послуг: дискотеки, бари, гральні автомати, караоке, навіть атракціони. Отже, розваги на будь-який смак, до того ж, майже всі вони не обмежуються в часі. Якщо ж і це вас не влаштовує, можна піти ввечері на узбережжя, скупатися в нічному морі або розпалити багаття та співати під гітару. А що ж ще треба? Коло друзів, гарний настрій, гітара, шепіт моря і зоряне небо. Ці незабутні враження залишаться з вами на все життя!

Море цього року побалувало всіх відпочиваючих. Чисте, тепле, а вночі ще й фосфорецирує! Йти до нього аж 3 хвилини! Великий пісчаний пляж тягнеться на декілька кілометрів. А якщо звернути ліворуч, пройти берегом, перейти протоку, то потрапиш на острів. Саме тут ти можеш відчути себе Робінзоном! Нам, наприклад, вдалося наловити креветок і навіть крабів. Поласували морськими делікатесами, саме поласували, тому що, чесно кажучи, без сала та ковбаси ми б залишилися голодними. А ще при бажанні тут можна влаштувати дикий пляж, про це я розповідати не буду (але це було!!!).

Можливо, я про щось забув, але це не важливо. Головне, що відпочинок вийшов на всі сто! І наступного літа, якщо пощастить, я сподіваюсь знов потрапити у це райське містечко.

До речі, відкрию таємницю, щоб мої або ваші сподівання виправдалися, треба виконати дві умови. По-перше, протягом усього року гарно навчатися, щоб не лишалося “хвостів”. А по-друге, вести активне громадське життя на факультеті, в університеті, у гуртожитку, що надасть вам необхідних бонусів при розподілі путівок до студентського табору.

Отже, не гайте часу. Працюйте вже сьогодні, щоб наприкінці навчального року ви змогли добре відпочити!

Коротка статистика

У період оздоровчого сезону 2006 р. студенти НТУУ “КПІ” відпочили та оздоровилися на базах університету:

– оздоровчий комплекс “Маяк” (смт. Лазурне, Херсонської області, Скадовського району) – 513 студентів;

– спортивно-оздоровчий табір “Політехнік” (Київське море, с. Глібовка, Київської області) – 151 студент;

– санаторій-профілакторій ОК “Маяк” (смт. Лазурне, Херсонської області, Скадовського району) – 470 студентів.

Всього на базах університету оздоровлено 1134 студенти.

Завдяки співпраці профкому студентів НТУУ “КПІ” з іншими вищими навчальними закладами України студенти нашого університету оздоровилися у студентських спортивно-оздоровчих таборах:

– спортивно-оздоровчий табір “Олімп” (Азовське море, с. Юр’ївка, Донецької області) – 50 студентів;

– оздоровча база “Дельфін” (м. Ялта) – 112 студентів;

– спортивно-оздоровчий табір “Темеринда” (м. Бердянськ) – 178 студентів.

Отже, майже 1500 студентів нашого університету відпочили та оздоровилися протягом цього літа.

Nov 8, 2006 || Автор: А.Іванов, студент ТЕФ, Інформація профкому студентів НТУУ “КПІ”