20 грудня в КПІ відбувся урочистий запуск поліграфічної машини PLANETA. Потужна друкарська чотирифарбова машина оселилася в одному з приміщень Центрального складу університету. Перевезти з Німеччини і встановити габаритну красуню в КПІ допомогли представники Української поліграфічної групи (УПГ). Вони активно співпрацюють з німецькою фірмою KBA (Konig und Bauer-Albert), що міцно тримає власні позиції на ринку поліграфії вже понад 200 років.

Саме ці закордонні спонсори презентували ВПІ машину довжиною 14 м, шириною 4 м, вагою 52 тони. Вражаючі технічні характеристики обіцяють виправдати себе в потужності та перспективності використання машини. Адже слугуватиме PLANETA міжфакультетському Навчально-видавничому центру мультимедійних технологій “КП Медіа Прес”. Його було створено за наказом ректора з метою підвищення ефективності підготовки фахівців, проведення досліджень у галузі поліграфічної та електронної техніки та розширення поліграфічних можливостей університету.

В урочистому запуску машини брали участь провідні фахівці української поліграфічної справи та поважні представники університету, зокрема перший проректор НТУУ “КПІ” Ю.І. Якименко, директор ВПІ П.О.Киричок, декан ФЕЛ В.Я.Жуйков, заступник директора НДІ та прикладної електроніки О.В.Богдан, віце-президент Української поліграфічної групи В.О.Сірацький, інженер-технолог УПГ К.Ю.Шульгін та багато інших.

Випробовували нове надбання університету друком традиційного щорічного календаря з краєвидами КПІ.

Як запевняють фахівці, машина досить потужна, надійна, дозволяє друк великого формату, що не під силу багатьом поліграфічним фірмам в Україні. Вона може скласти солідну конкуренцію сучасним друкарням. Головна особливість новопридбаної машини в тому, що всі процеси на ній треба здійснювати вручну без втручання з боку штучного інтелекту. Тому це вимагатиме від друкарів використання всіх своїх навичок для роботи на машині. Скептичні зауваження щодо переваг комп’ютерного управління друкарським процесом сміливо відкидаються практичною цінністю використання машини. Де ж, як не в університеті, проходити практику студентам і вивчати поліграфічну справу не за підручниками, а в процесі друку, керованого власними руками?

Надалі в Центрі “КП Медіа Прес” будуть проводитися семінари та практичні заняття для студентів. Це допоможе якісно поліпшити підготовку випускників-поліграфістів.

Ірина Іванова

Дата події