Більярдна гра, як і шахи, з’явилася дуже давно, і теж в Азії (за твердженням одних – в Індії, на думку інших – у Китаї). Точно можна сказати одне: ігри в м’ячі або кулі були одними з перших, придуманих людиною.

Довгий час ця гра в нашій країні не вважалась видом спорту, ніяких змагань офіційно не проводилося. У кожному місті й у кожній більярдній грали по-своєму. Наприкінці 80-х років минулого століття було створено Федерацію більярдного спорту, виникла необхідність виробити єдину систему проведення турнірів, суддівства. Було затверджено правила гри, як загальні, що характеризують властиві всім видам російського більярду ігрові моменти, так і стосовно кожного із трьох традиційних видів – “російської” і “московської” пірамід, “американки”.

19 листопада 2007 року розпочався чемпіонат студмістечка з російського більярду – перший в історії студмістечка. Участь у чемпіонаті взяли 64 студенти, які проживають у 20-ти гуртожитках. Боротьба за звання чемпіона продовжувалась цілих три тижні. Хлопці грали на виліт. Переможець повинен був залишитись один.

Фінал чемпіонату відбувся 7 грудня. До фінальної стрічки «добігли» Андрій Заворотній з гурт. № 1 та Євген Тимошенко з гурт. № 16. Боротьба між ними відбувалась майже дві години. Складалось враження, що дійсно грають справжні професіонали.

У цьому двобої перемогу здобув студент ІЕЕ Євген Тимошенко, гурт. № 16. Він і отримав звання чемпіона з більярду студмістечка НТУУ «КПІ» 2007 року. Студент ТЕФ Андрій Заворотній, гурт. № 1 зайняв почесне 2-ге місце. 3-тє місце відвоював студент ФПМ Костянтин В‘южинський, гурт. № 14.

Організатори висловлюють подяку за допомогу у проведенні чемпіонату адміністрації та самоврядуванню гуртожитків № 14 та № 19.

Марина Мазур

Дата події