16 січня 2009 року відбувся візит нещодавно призначеного Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні Його Високоповажності пана Тадаші Ідзава до НТУУ “КПІ”. В Українсько-японському центрі, який розташований на четвертому поверсі науково-технічної бібліотеки, відбулася зустріч ректора Київської політехніки проф. М.З.Згуровського з паном Послом. У ході дружньої та зацікавленої розмови було обговорено хід виконання спільних проектів та перспективи подальшої співпраці. У зустрічі взяв участь заступник міністра закордонних справ України Ю.В.Костенко, який виступив з промовою, офіційні представники Посольства Японії в Україні, адміністративні працівники НТУУ “КПІ”.

Ректор університету М.З.Згуровський висловив вдячність п. Томоє Тамії, яка з травня 2006 року керувала з боку JIСА проектом “Українсько-японський центр” та привітав нового керівника проекту пана Осаму Мідзутані.

Після розмови відбулася церемонія підписання грантового контракту по проекту маломасштабної грантової допомоги у сфері культури. Як стало відомо, Уряд Японії прийняв рішення про виділення фінансової допомоги для проекту покращення освітлювального обладнання в Центрі культури та мистецтв НТУУ “КПІ”. Цей проект стане першим, який буде реалізовано в Україні в рамках Японської Програми маломасштабної грантової допомоги у сфері культури, яка спрямована на підтримку сфери культури та освіти, збереження історичної та культурної спадщини.

Контракт підписали: від Японії – Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Його Високоповажність п. Тадаші Ідзава; від НТУУ “КПІ” – ректор проф. М.З.Згуровський.

Після підписання грантового контракту відбулася організована Українсько-японським центром демонстрація традиційних японських святкувань Нового року.

Дата події