Тривожна мелодія світової фінансової кризи докотилася й до України, пробуджуючи хвилю скорочень, безробіття, фінансовий дефолт вчорашніх сумлінних позичальників. У світлі гучних повідомлень засобів масової інформації про скандали та банкрутства у фінансовому секторі виникла ще одна проблема – криза недовіри. Про можливість та бажання банку допомогти бізнесу розповідає банкір з понад 25-річним досвідом, директор Київської регіональної дирекції АТ «ІНДЕКС-БАНК» Олена Раєвська.

– Олено Андріївно, розкажіть про ІНДЕКС-БАНК, будь ласка.

АТ «ІНДЕКС-БАНК» – сучасний універсальний банк, який працює на ринку України вже 16 років. У серпні 2006 року власником 99,967% акцій АТ «ІНДЕКС-БАНК» стала одна з провідних міжнародних фінансових груп із Франції – Crеdit Agricole Group (Креді Агріколь Груп). Credit Agricole Group володіє фінансовими інститутами в понад 70 країнах світу та посідає 1-ше місце у Франції за часткою на споживчому ринку (28%), 1-ше місце в Європі за обсягом прибутку від продажу роздрібних банківських послуг та входить до ТОП-10 банків світу (The Banker). За обсягом власного акціонерного капіталу Група посідає 3-тє місце в Європі та 8-ме у світі. Міжнародна рейтингова агенція Moody's присвоїла Credit Agricole S.A. найвищий рейтинг надійності за депозитами Аа1.

ІНДЕКС-БАНК, як частина провідної фінансової Групи, в період нестабільності як ніколи відчуває свою реальну приналежність до фінансово-стійкої та потужної організації. За підсумками 2008 року ІНДЕКС-БАНК в числі небагатьох банків в Україні збільшив капітал, що стало можливим завдяки залученню субординованого кредиту від материнської Групи на вигідних умовах та приватному розміщенню акцій додаткової емісії. До того ж, у грудні 2008 року банк отримав довгострокові кредитні ресурси від Групи в розмірі 70 млн дол. США. Наша впевненість передається також клієнтам.

– Чи виконує ІНДЕКС-БАНК зобов'язання перед своїми клієнтами?

Сьогодні деякі фінансові установи, на жаль, не мають можливості своєчасно виконувати доручення клієнтів, повертати залучені депозити, і тому стрімко втрачають позитивну репутацію, яку напрацьовували роками. ІНДЕКС-БАНК один з небагатьох банків в Україні витримав тест на надійність та зваженість менеджменту і не поступився принципами якісного обслуговування навіть у розпал фінансових шквалів на ринку. Банк довів свою дійсну приналежність до провідної фінансової Групи в Європі – Креді Агріколь Груп – добре знаного лідера щодо надання банківських послуг у всьому світі, тим що:

– регулярно здійснює платіжні доручення як фізичних, так і юридичних осіб;

– підтримує безперебійне функціонування банкоматів;

– не підвищив процентні ставки за діючими кредитними договорами фізичних осіб;

– жодного разу не припинив роботу з вкладом фізичних осіб «Ощадний», який дозволяє клієнтам вільно поповнювати депозит та знімати кошти;

– регулярно проводить виплату вкладів та нарахованих процентів після закінчення дії договору;

– продовжує кредитувати як фізичних, так і юридичних осіб.

– Credit Agricole Group відчуває вплив фінансової кризи? Адже в Європі деструктивні процеси почалися набагато раніше?

Credit Agricole Group демонструє стабільність у нових економічних умовах на ринку, що підтверджує і реальною підтримкою дочірніх компаній по всьому світу, і відмовою від допомоги уряду на укріплення банківського сектору Франції (10, 5 млрд євро). Група має достатньо коштів і не потребує додаткової підтримки. До речі, прибуток нашого материнського банку Credit Agricole S.A. за перші 3 квартали 2008 року становив 1,33 мільярда євро, і це незважаючи на те, що криза охопила західні країни ще у 2007 році. Гарантії, які надає ІНДЕКС-БАНК своїм клієнтам, є гарантіями стабільного фінансового інституту – Credit Agricole Group – який користується довірою в понад 70 країнах світу та має понад столітній досвід роботи на ринку.

директор Київської регіональної дирекції АТ «ІНДЕКС-БАНК» Олена Раєвська– Останні опитування суспільної думки показали значне зниження довіри до банківської системи. Що Ви порадите, аби не помилитися у виборі банку?

Безумовно, на фоні голосних повідомлень у пресі можна зрозуміти, чому падає довіра. Порушено головний принцип – фінанси люблять тишу, а клієнти чекають від банків своєчасного виконання взятих на себе зобов'язань: повернення вкладів та нарахованих відсотків, безперервне проведення розрахунків та платежів. Я впевнена, що наші клієнти особисто кожного дня отримують докази надійності Credit Agricole Group та ІНДЕКС-БАНКу та практично не відчувають кризових явищ. Моя порада для тих, хто ще вагається з вибором чи має негативний досвід співпраці з нестабільною структурою: аналізуйте! Ставка по депозиту набагато вище ринкової жодним чином не може бути основним критерієм вибору. Звертайте увагу не лише на високі ставки по депозитам, але й на те, хто є власником банку, на фінансовий стан справ у материнській структурі та здатність банку своєчасно виконувати зобов'язання перед клієнтами. Для прикладу, ІНДЕКС-БАНК має гарантії Credit Agricole Group та залучає кошти вкладників по ринковим на сьогодні ставкам. Для особливо «обережних» клієнтів ми скоротили мінімальний строк розміщення коштів до 1-2 місяців. Пересвідчившись особисто в надійності банку, в дотриманні строків повернення вкладу та нарахованих відсотків, наші вкладники повертаються і впевнено розміщують свої кошти на тривалі строки.

– Олено Андріївно, як читачі нашого корпоративного видання особисто можуть пересвідчитися в конкурентних перевагах ІНДЕКС-БАНКу?

Враховуючи ситуацію, яка склалася з попереднім банком-партнером КПІ, ми в найкоротші строки переводимо викладацький склад на зарплатний проект від ІНДЕКС-БАНКу. Вже найближчим часом ви особисто переконаєтеся, що проблем з отриманням готівки в банкоматах та відділеннях нашого банку немає. Ми продовжуємо нарощувати банкоматну мережу, і сьогодні лише на території КПІ для власників карток встановлено 3 банкомати. Поряд з корпусами КПІ знаходиться відділення банку, за адресою проспект Перемоги, 29, яке відповідає всім міжнародним стандартам та має зону – «24 години» – цілодобового доступу до банкомату.

Користуючись нагодою, хочу запевнити і вже існуючих клієнтів банку, і тих, хто ще сумнівається у виборі, що ІНДЕКС-БАНК, Credit Agricole Group працював стабільно, працює і буде продовжувати свою роботу в Україні, незалежно від фінансової та політичної ситуації. Наша стратегія довгострокового розвитку залишається незмінною за будь-яких обставин.

Тож будьте пильними, обирайте не за обіцянками, а за конкретними вчинками. Пам'ятайте, криза мине і наступить необхідність стабілізації та активних дій, поряд має бути надійний банк, якому можна довіряти вирішення своїх фінансових питань. Тож час, витрачений на аналіз інформації про нього, не витрачається марно.

Спілкувалась К.Іванова