Кафедра загальної та неорганічної хімії (ЗНХ), Хіміко-технологічний факультет, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"

Адреса: Корпус 4, пр-т Берестейський 37, 03056, Київ, Україна

Електронна пошта: kznh(at)kznh.kpi.ua
Сайт:

Кафедра загальної і неорганічної хімії була в числі перших, створених одночасно з Київським політехнічним інститутом в 1898 році. На кафедрі працювало кілька поколінь вчених, здобутками яких можна пишатися - професор Л.В. Писаржевський, академік В.О. Плотніков, член-кореспондент АН УРСР В.О. Ізбеков.

Кафедра загальної та неорганічної хімії (КЗНХ) - одна з найстаріших кафедр Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", була створена разом із заснуванням університету у 1898 році. Протягом існування кафедри на ній працювали такі видатні вчені як Л.В. Писаржевський, В.О. Плотніков, В.О. Ізбеков, В.В. Удовенко, О.М. Степаненко.

КЗНХ забезпечує підготовку студентів з дисциплін “Хімія”,”Загальна хімія”, “Загальна та неорганічна хімія” “Хімія та електрорадіоматеріали” “Властивості хімічних елементів та їх сполук” на переважній більшості факультетів КПІ ім. Ігоря Сікорського. Навчальний процес здійснюється силами 1 професор, 7 доцентів, 4 старших викладачів та 2 асистентів.

Наукові інтереси кафедри лежать в галузі теоретичних та прикладних досліджень комплексних сполук d-елементів, синтезу та вивчення властивостей наноструктурних матеріалів, розробки матеріалів для покращення систем зберігання енергії (Li-іонних акумуляторів) та ін.