Шановні, дорогі ветерани і нинішні захисники Вітчизни! Шановні політехніки!

Третій рік поспіль 14 жовтня на державному рівні відзначається День захисника України, визначений Указом Президента України.

Щиро і сердечно вітаю вас з цим святом!

Це свято започатковано з метою вшанування мужності та героїзму, піднесення бойового подвигу захисників незалежності і територіальної цілісності України, збереження та розвитку національних військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

Цей день обрано не випадково. Споконвіків, ще з часів Київської Русі, на свято Покрови Пресвятої Богородиці наші пращури вшановували воїнів-захисників. Козаки вважали Покрову своєю заступницею.

Це свято пам'яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької мужності та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім'я суверенності та єдності нашої держави.

Ми схиляємо голови перед пам'яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежність та суверенітет нашої держави. Вічна пам'ять і слава загиблим героям! Нехай їх імена постійно нагадують про ціну нашої свободи, надихають і гуртують у боротьбі з ворогом.

Вічна слава героям-політехнікам:

Сергію Бондареву – студенту факультету інформатики та обчислювальної техніки (Герой України посмертно);
Юрію Поправці – студенту факультету соціології і права (Герой України посмертно);
Андрію Єременку – науковому співробітнику факультету електроніки;
Юрію Артюху – студенту механіко-машинобудів¬ного інституту;
Вадиму Жебрилу, Владиславу Дюсову – студентам зварювального факультету;
Володимиру Кочеткову-Сукачу – випускнику механіко-машинобудівного інституту.

Низький уклін родинам загиблих Героїв.

Із березня 2014 року на фронт прийшло майже 300 тис. воїнів-захисників Вітчизни. Найперші – добровольці, потім – мобілізовані, тепер – контрактники. Серед них 31 співробітник та 29 студентів нашого університету.
День захисника України – свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною, викладацькою, науковою діяльністю, сумлінною працею і навчанням, волонтерською роботою забезпечують Україні захист – економічний, гуманітарний, інформаційний.

Наш колектив не залишився осторонь у допомозі воїнам-учасникам АТО. За ініціативою політехніків було створено "Волонтерський батальйон університету" й організовано роботу з поліпшення матеріально-технічного та медичного забезпечення бійців. Волонтери надали допомогу у придбанні оптичних приладів спостереження, забезпеченні теплим одягом та обладнанням для автономного енергоживлення. Фахівці зварювального факультету налагодили виготовлення протикумулятивних екранів, які значно підвищують захищеність броньованої техніки. Працівники автогосподарства КПІ разом із студентськими організаціями переоснастили для військових потреб і передали бійцям броньований позашляховик. Університет прагне надати будь-яку допомогу Збройним силам України.

Шановні політехніки!

Нехай патріотизм, сила духу та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі додадуть усім нам нових сил і натхнення для здійснення майбутніх сподівань і трудових звершень. Миру, добра і процвітання нашій країні!

Слава нашим захисникам!

Слава Україні!

З повагою і вдячністю,
М.З. Згуровський, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського

Дата події