Добігає кінця навчальний рік. Для Студентської ради студмістечка він став важливим етапом становлення, зміцнив її та закріпив статус захисника інтересів мешканців студмістечка. Про успіхи наймолодшого в КПІ органу студентського самоврядування та плани на майбутнє розмовляємо з головою Студентської ради студмістечка Андрієм Гаврушкевичем.

– Андрію, в яких головних напрямах працює Студентська рада студмістечка?

– Основний напрям роботи Студради студмістечка – покращення житлово-побутових умов проживання в гуртожитках. Також ми ведемо активну культурно-спортивну роботу, сприяємо благоустрою студмістечка, підвищенню безпеки, і взагалі намагаємося вирішувати всі проблеми, які виникають у студентства.

– А з якими проблемами найчастіше звертаються студенти до Студентської ради студмістечка?

– Найчастіше студенти звертаються з проханнями вирішити питання стосовно поселення. Хоча вже три роки студенти поселяються по 4 особи в кімнату, але з минулого року 1000 першокурсників залишилися без місць. Щоправда, після виселення студентів 6-го курсу (березень-квітень), перший курс поселився майже весь. А наступного навчального року знову 1000 першокурсників не зможуть отримати місце в гуртожитку. Це найголовніша проблема. Наступна проблема, яка спричинена перенаселенням гуртожитків, це житлово-побутові умови, які хотілось би покращити. Десь треба зробити ремонт, десь щось протікає, виходить з ладу сантехнічне обладнання, електричне обладнання тощо.

Наступна проблема полягає в тому, що ціни на все зростають, а оплата проживання не підвищувалась з 2002 року. Внаслідок цього бракує коштів на підтримку гуртожитків у належному стані.

– Ходять чутки, що наступного навчального року студентів старших курсів не селитимуть до гуртожитків. Ви можете це спростувати? Що очікує студентів-старшокурсників при поселенні на 2006/2007 навчальний рік?

– Студентів, які вчасно платили за гуртожиток та не порушували “Правила внутрішнього розпорядку у гуртожитках”, очікує поселення. А якщо серйозно, при поселенні всі керуються відповідними нормативними актами. У даному випадку це “Положення про поселення студентів та аспірантів до гуртожитків студмістечка”, яке регламентує всі питання підготовки до поселення та власне поселення. Цього року є нововведення – до 26 червня студент повинен написати заяву голові комісії з поселення про те, що він хоче поселитись на наступний навчальний рік. На підставі цієї заяви, за відсутності прізвища студента у списках рекомендованих на непоселення, підписаного належним чином обхідного листа та наказу про переведення, старшокурсник автоматично потрапляє в списки на поселення.

Після того, як буде визначено, скільки студентів старшого курсу поселиться, визначиться кількість вільних місць для першокурсників. А факультетські комісії з поселення відповідно до визначених Положенням критеріїв складають рейтингові списки студентів першого курсу на поселення.

– Як у студмістечку з будівництвом нових гуртожитків?

– Досить довго велися розмови про будівництво нового гуртожитку на 500 місць по вулиці Виборзькій. В лютому 2006 року вирішено питання землевідводу – лише після того, як Студентська рада студмістечка, профком студентів та Студентська рада університету надіслали листа до Київського міського голови та депутата Київради Дмитра Андрієвського з 4000 підписами студентів студмістечка. За запевненнями адміністрації університету та інвесторів гуртожиток мають здати в експлуатацію в третьому кварталі 2007 року.

– Що вже вдалося впорядкувати та привести до ладу в студмістечку?

– Восени ми звернулися до депутата Київради Дмитра Андрієвського з проханням провести благоустрій ділянки між 3, 7 та 8 гуртожитками. Тепер маємо чудовий майданчик відпочинку з трьома альтанками, лавками, альпійською гіркою, прокладеними доріжками та освітленням. Це творіння будівельників можна вважати окрасою та гордістю студмістечка.

– Як проводиться робота в культурно-спортивному напрямку?

– Один із важливих напрямків роботи – культурно-спортивний. Уже традиційними стали огляди-конкурси: “Краща кімната гуртожитку”, “Краща кімната студмістечка”, “Краще новорічне оформлення гуртожитків”, “Кращий гуртожиток студмістечка”. Протягом чотирьох років побудовано 3 спортивних майданчики, укомплектовано спортивні кімнати у 12 гуртожитках.

Щовесни проводимо спартакіаду студмістечка. Граємо в футбол, волейбол та баскетбол. На відкритті майданчика біля 8-го гуртожитку окремо був проведений міні турнір між студентськими організаціями нашого університету з волейболу.

Нещодавно вперше провели чемпіонат студмістечка з волейболу, в якому взяли участь 10 команд. Уже традиційним став чемпіонат з пауерліфтингу, який ми проводимо в спорткомплексі. Восени відбулися богатирські ігри “Богатир КПІ 2005”. Наступної осені плануємо провести богатирські ігри серед вузів міста Києва.

– Ще один аспект відпочинку КПІшників – “Поляна”. Хто займається її впорядкуванням?

– Дирекція студмістечка. Уже не один рік студентські організації зверталися до ректора з проханням провести благоустрій на території “Поляни”. Зараз на наших очах це питання активно вирішується.

– Що в планах організації на найближче майбутнє?

– Головне наше завдання – підготовка до поселення 2006 року. Студентська рада студмістечка та профком студентів беруть у цьому найактивнішу участь. Лишається чимало невирішених проблем, над якими треба працювати. Є багато задумок. Але є й команда Студентської ради студмістечка, яка готова та здатна вирішувати поставлені завдання.

Jun 26, 2006 || Автор: Спілкувалася Ірина Іванова