Незмінною популярністю серед політехніків – нинішніх і колишніх – користується студентський гірничо-спортивний оздоровчий табір "Глобус" – табір біля Говерли. Але мало хто з сьогоднішніх туристів пам'ятає, що з 1994 по 2007 рік керував цим табором  Святослав Васильович Балицький, який 14 листопада відзначатиме своє 80-річчя.

Із задоволенням вітаємо Святослава Васильовича з ювілейною датою народження і хочемо поділитися спогадами про нашого колегу, доля якого протягом усього життя була пов'язана з Київським політехнічним інститутом.

Вступивши в 17 років до КПІ, Святослав Васильович так усе життя і присвятив роботі в інституті. Успішно поєднував навчання  і заняття спортом, ще студентом став майстром спорту СРСР, неодноразово був переможцем і призером українських і всесоюзних змагань, згодом став помічником засновників секції зі стрільби братів Євгена і Володимира Гусєвих. З часом сам очолив секцію кульової стрільби. Тир знаходився в головному корпусі, студенти брали участь у міських змаганнях, швидко набуваючи спортивних навичок і майстерності.

Як згадує колишня студентка електромеханічного факультету (1958–1963 рр.) майстер спорту СРСР з кульової стрільби Лариса Яківна Чернявська, спортсмени-стрільці КПІ успішно виступали вже в ці роки у складі збірної команди Києва на чемпіонатах України, першості ДТСААФ і товариства "Буревісник". Команда КПІ в 1962 році стала переможцем першості СРСР серед студентських команд, а Лариса Чернявська встановила два всесоюзних рекорди.

Нові студенти, вихованці Балицького та інших тренерів, продовжували перші успіхи команди КПІ: перемагали в республіканських, всесоюзних змаганнях як в особистому, так і в командному заліках.

Святослав Васильович був не лише тренером, а й став гарним господарником. Студенти були забезпечені всім необхідним для занять стрільбою, тир завжди (і зараз також) перебував у відмінному стані.

Господарська жилка стала причиною його залучення до роботи у першому, кавказькому, туристичному таборі "Глобус".

Табір було організовано в 1964 році, він швидко набув великої популярності і став колискою спортивної майстерності для багатьох поколінь політехніків.

Але наступили 90-ті роки, і кількість походів зменшилася, довелося відмовитися від табору на Кавказі. А згодом за ініціативою Юрія Танигіна та за активного сприяння Балицького в 1994 році був відкритий аналогічний табір у Карпатах, в якому Святослав Васильович став директором і пропрацював до 2007 року.

Він швидко знаходив спільну мову з місцевими жителями, вмів оцінити добропорядність, зміг підібрати відмінний персонал для роботи в таборі.

Особливо задоволені студенти всіх змін роботою їдальні і незмінних працівників кухні табору.  У відгуках студентів присутня одна з причин, чому  слід поїхати до "Глобусу" – відмінне харчування.

Ця традиція – працювати сумлінно, з любов'ю до туристів – закріплена в таборі. І це заслуга Святослава Балицького.

Нині С.В. Балицький на заслуженому відпочинку, займається своїми онуками, із задоволенням приймає гостей.

У нього чудова пам'ять, і завжди із його спогадів можна дізнатися багато нового і цікавого.

Бажаємо Святославу Васильовичу доброго здоров'я на довгі роки!

За дорученням колег і друзів Т.М. Солохіна,

 директор табору "Глобус" у 2008–2013 рр.,

співробітник кафедри спортивного вдосконалення