Пам'ятник Патону Євгену Оскаровичу. Встановлено на Музейній площі напроти Державного Політехнічного Музею (корпус №6). Пам'ятник встановлено у 2002 році. Автор-скульптор О.П. Скобліков.

Бронзову постать вченого, який сидить на умовному камені, встановлено на прямокутному постаменті з червоного полірованого граніту. Є. Патона зображено у молодому віці, одягнений він у довгу шинель інженера-шляховика, з-під якої проглядає форменний сюртук та високий комір сорочки. Ліва нога трохи висунена вперед, руки лежать на колінах, в правій тримає формений кашкет. Портрет точно відтворює риси зовнішності: коротке волосся, що щільно облягає голову, густі довгі вуса, правильні риси обличчя, зосереджений погляд. Художнє вирішення пам'ятника, особливості його композиції та пластики з її увагою до деталей, тяжіють до традицій мистецтва кін. 19 - поч. 20 ст., надаючи композиції класичного звучання. Реалістичність зображення та певна просторово-сюжетна оповідність сприяють образній переконливості пам'ятника.

На постаменті вибито: Євген Оскарович Патон "З надією дивлюсь я на нашу талановиту молодь..."
На зворотньому боці постамента накреслено: З глибокою шаною до великого вчителя. Вченого, засновника світової школи зварювання та мостобудування від студентів та викладачів Київського політехнічного інституту.