Створення фізичної лабораторії

Усі знають висловлювання голови першої екзаменаційної комісії КПІ – всесвітньо відомого вченого Д.І. Менделєєва про високий рівень підготовки випускників інституту. Ці слова були написані в доповідній записці міністру фінансів С.Ю.

Промова першого директора КПІ В.Л.Кирпичова на урочистому відкритті КПІ 31 серпня 1898

Vivat, crescat, floreat! Милостивые государи! ... Политехнический институт есть высшее учебное заведение, назначенное для подготовления инженеров, т. е., как показывает самое название, людей гения, способных придумывать и устраивать новое.

Михайло Іванович Коновалов як організатор

Директор КПІ В.Л. Кирпичов запросив до інституту відомого хіміка, професора Московського сільськогосподарського інституту М.І. Коновалова. Той довго вагався і до роботи в КПІ приступив з 1 липня 1899 р., зайнявши посаду декана хімічного відділення та завідувача кафедри неорганічної хімії.

Екскурсія до раритетів [Зал праць вчених КПІ науково-технічної бібліотеки ім.Г.Денисенка]

КПІ – один з найстаріших вузів України. Його 110-літній вік перш за все наочно засвідчують своєю архітектурою перший і четвертий корпуси, що виглядають, як прибульці з минулого серед сучасного гамірного оточення. А от у сучасній будівлі Науково-технічної бібліотеки НТУУ “КПІ” є зал, заходячи до якого, ніби потрапляєш у початок минулого століття. Це Зал праць вчених КПІ, де є не лише книги й журнали, а й звіти, списки студентів та інші матеріали, що потрапляли до бібліотеки з перших днів існування КПІ – зал, де, можна сказати, зберігається наша історія.

Інженерний гурток КПІ [досвід студентських гуртків початку минулого сторіччя]

Сьогодні, коли мова заходить про підвищення якості навчання, зазвичай йдеться про кваліфікацію викладачів, рівень викладання, забезпечення приладами і навчальними посібниками тощо. При цьому студенти розглядаються (свідомо чи ні) виключно як пасивні «споживачі освітніх послуг».