Запрошуємо на Інженерний тиждень «KPISchool», який відбудеться з 23 жовтня по 27 жовтня 2023 року. Інженерна тиждень KPISchool в рамках проєкту «Майбутній КПІшник» - цікаві пізнавальні зустрічі, майстер-класи технічного спрямування (робототехніка, електроніка, програмування тощо) із залученням здобувачів вищої освіти та викладачів університету. KPISchool в жовтні будемо говорити про енергетику, енергоефективність, а також ознайомитися з будовою та функціонуванням експериментального електромобіля та багато іншого.

На кого розрахована: учні 8-11 класів.

Програма заходу:

Дата і форма проведення Факультет / інститут Час проведення та опис

23.10. 2023 (понеділок) на території університету

ІЕЕ

1. 12:00-14:00 Основи енергетичної ефективності: слухачі дізнаються про те, що таке енергетична ефективність і чому енергетична ефективність вкрай важлива сьогодні. Усі відвідувачі здобудуть практичні навички роботи з пристроями, задіяними в енергетичних аудитах, а саме: навчаться визначати рівень освітленості за допомогою люксметра, вимірювати температуру на різних поверхнях на відстані, пірометром, проводити тепловізійну зйомку тепловізором та дізнаються, які пристрої слід використовувати при побудові «розумних будинків».
  2. 14:00-16:00 Воднева енергетика від минулого до сьогодення: слухачі дізнаються про спосіб отримання водню шляхом електролізу та отримання електроенергії в паливній комірці для живлення споживачів постійним струмом. Усі відвідувачі здобудуть практичних навичок роботи з експериментальним макетом, який показує розкладення води на водень та кисень в процесі електролізу та за допомогою паливної комірки, генерацію електроенергії як результат хімічної реакції на електродах водню та кисню.

(вівторок)онлайн

ФЕА / ІЕЕ

1. 12:00-12:30 Семінар в ZOOM «Безперебійне електропостачання: роль та відповідальність диспетчера енергосистеми у запобіганні блекаутам» (що таке блекаут та хто робить все можливе, щоб ми могли насолоджуватися електроенергією в наших розетках)
  2. 14:00-16:00 Семінар в ZOOM Діджиталізація навколишнього простору (аналогоцифрове перетворення енергетичних показників)

(середа) на території університету

ІАТЕ

1. 14:00-16:00 Віртуальна екскурсія на АЕС
  2. Майстер-клас з керування реактором

(четвер) на території університету

ФЕА

1. 12:00-13:30 Автоматичне керування двигуном постійного струму електромобіля: Ознайомлення з конструкцією та принципом роботи двигуна постійного струму. Теоретичні основи керування швидкістю та моментом двигуна постійного струму. Ознайомлення з будовою та функціонуванням експериментального електромобіля. Поїздка на експериментальному електромобілі по вул. Політехнічній.
  2. 13:30-15:00 Фотоелектричні перетворювачі та геліоколекторні системи. Ознайомлення з принципами роботи, конструкцією та характеристиками. Практичне вимірювання характеристик фотоелектричних модулів.
  3. 15:00-16:00 Як працює гіроборд та моноколесо? Конструкція, принцип дії, характеристики: ознайомлення з принципом роботи гіроборда та моноколеса. Демонстрація конструкції та елементної бази цих пристроїв, налаштовування та принципів користуватись ними. Технології комп'ютерного 3D-конструювання електричних машин.

(п'ятниця)онлайн

ІАТЕ

1. 12:00 Семінар в ZOOM «Як технології змінюють нашу енергетику?»
  2. 14:00 Семінар в ZOOM «Розумна енергосистема або що таке мікрогрід»

Реєстрація на Інженерну школу KPISchool 23.10-27.10.2023р.:

Для участі в Інженерному тижні KPISchool реєстрація обов'язкова