Серенсен Сергій Володимирович - відомий вчений у галузі механіки, доктор технічних наук, професор, член АН УРСР (1939), лауреат Державної премії СРСР (1949), засновник наукової школи з міцності. Випускник Київського політехнічного інституту 1926 року.

Народився 29 березня 1905 р. у Хабаровську в родині інженера шляхів сполучення. У 1926 році закінчив механічний факультет Київського політехнічного інституту, в 1929 р. після закінчення аспірантури захистив кандидатську дисертацію. З 1928 по 1934 рік працював старшим науковим співробітником Інституту будівельної механіки Всеукраїнської академії наук (ВУАН), з 1934 по 1936 р. – заступником директора, а з 1936 по 1940 р. директором цього інституту, одночасно в 1934–1941 рр. – у Київському авіаційному інституті.

У 1934 р. С.В.Серенсен обирається членом-кореспондентом ВУАН, у 1936 р. без захисту дисертації йому присуджується вчений ступінь доктора технічних наук, у 1938 р. присвоюється звання професора, а в 1939 р. у віці 34 років він обирається академіком АН УРСР зі спеціальності "Механіка, міцність у машинобудуванні". З 1941 по 1942 р. керував сектором міцності при змінних напругах Інституту будівельної механіки АН УРСР та відділом міцності моторобудівного заводу в Уфі. З 1945 р. працював в Інституті машинознавства AH CРCP, одночасно (1945–1961) керував відділом в Інституті машинознавства та сільськогосподарських машин АН УРСР.

З 1942 по 1967 рік організовує та проводить дослідження з циклічної і термічної міцності авіадвигунів у Центральному інституті авіаційного моторобудування  ім. П.І.Баранова, одночасно співпрацюючи з Інститутом машинознавства АН СРСР та Інститутом проблем міцності АН УРСР. З 1967 р. очолює лабораторію і комплекс термоміцності Інституту машинобудування АН СРСР. Одночасно провадив педагогічну та організаційну роботу в Московському авіаційному інституті, до останніх днів свого життя керуючи кафедрою опору матеріалів.

С.В.Серенсен автор понад 180 друкованих праць, у тому числі 20 монографій і підручників у галузі динамічної міцності деталей машин та міцності у машинобудуванні.

Академік С.В.Серенсен був членом Національного комітету СРСР з теоретичної та прикладної механіки, членом Національного комітету СРСР зі зварювання, а також членом Наукової ради АН СРСР з проблеми "Наукові основи міцності і пластичності" Комітету з державних премій, беззмінним головою Наукової ради АН УРСР з проблеми "Наукові основи міцності і пластичності". Протягом багатьох років він був членом президії НТР Міністерства приладобудування, де займався питаннями створення та розвитку сучасної випробувальної та вимірювальної техніки.

Був почесним доктором багатьох закордонних університетів. За великі заслуги в галузі розвитку механіки нагороджений орденом Леніна, двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом "Знак Пошани" і медалями.