Упродовж двох днів, 9-10 листопада, в КПІ ім. Ігоря Сікорського пройшла VIІI Міжнародна науково-практична конференція "Чиста вода. Фундаментальні, прикладні та промислові аспекти", присвячена 125-річчю університету.
У Києві пройшов національний форум «Вода в промисловості та АПК під час війни та кліматичної кризи». Захід об’єднав понад 400 учасників з різних регіонів України.
Студенти Київської політехніки створили лазер, який моніторить стан водойм на будь-якій відстані! У розробці більш як сотня таких аналізаторів, і Європа вже бере проєкт під своє фінансування!
Студенти КПІ розробляють перший український керамічний фільтр, який очищатиме воду навіть з болота або заражену бактеріями. Він дасть змогу захисникам на фронті завжди мати чисту воду.
У прямому ефірі «Сніданку з 1+1» кандидат технічних наук, старший викладач кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології ХТФ КПІ Андрій Лапінський провів дослід на визначення жорсткості води з крана.
Вода є найбільш поширеною речовиною у світі і, разом із тим, вона чи не найзабрудненша речовина у світі (через, переважно, техногенну діяльність людини).
Актуальними проблемами сьогодення є забезпечення населення якісною питною водою, очищення стічних вод і забруднених природних водних басейнів. Ці проблеми є складовими того, що загалом називається проблемою чистої води.
17–18 травня 2019 року на базі хіміко-технологічного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулася ІІІ Науково-практична конференція в рамках Всеукраїнського учнівського проєкту "Збереження прісної води і водоочищення як складові сталого розвитку України".
Проблема забезпечення якісною питною водою є вкрай актуальною як для України, так і для більшості країн світу. На сьогодні існує велика кількість методів для очищення води.