Ця подія встановлена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року і відзначається щорічно 21 вересня. В Україні цей день став офіційною датою з 2002-го, згідно з Указом Президента України від 5 лютого 2002 року.

Сьогодні мир для українців є омріяним і особливим. Це усвідомлена мета до наближення Перемоги, адже лише за цієї умови можливе мирне життя українського народу, його право бути щасливим у власній державі, право розбудовувати демократичну, заможну, красиву країну. За це право ось уже десятий рік триває кровопролитна боротьба. Сімдесят один київський політехнік віддав своє життя в цій війні. За ці роки найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, відчула кожна українська родина. Мир для неї не означає капітуляції й програшу війни, мир — це щоденна праця кожного громадянина України на фронті та в тилу задля Перемоги. Адже українці пережили стільки випробувань, горя і втрат, що вже по-справжньому розуміють цінність миру.

575-й день гинуть українські герої та героїні на фронтах, захищаючи й відвойовуючи наші землі. Гинуть мирні громадяни, діти, жінки, люди похилого віку під бомбардуваннями. Тисячі дітей вкрадено й насильно вивезено до росії. Тисячі людей перебувають в окупації й потерпають від загарбників, голоду, нелюдських умов існування. І навіть сьогодні, у Міжнародний день миру, росія завдала масових ударів і бомбардувань дронами майже по усій території України. Загинули мирні люди, зруйновано житло, інші об’єкти цивільної та критичної інфраструктури.

ООН закликає всі країни світу зупинити військові дії, хоч би де вони були, і припинити проливати кров. Вимоги припинення агресії росії проти України виголосив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, Президент США Джозеф Байден, Президент України Володимир Зеленський, багато інших світових лідерів з трибуни 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 19 вересня 2023 року. З пропозицією про реформування права вето — як ключовою реформою ООН — Президент України Володимир Зеленський​ виступив на засіданні Ради Безпеки ООН 20 вересня 2023 року.

Висловлюємо глибоку вдячність і шану всім захисникам Вітчизни, всій міжнародній спільноті й лідерам країн, які підтримують Україну, стали поруч і надають допомогу для боротьби з агресором. Найщиріші побажання й молитви усім громадянам України, які наближають омріяну Перемогу і мир, виборюючи свободу та незалежність нашої країни. Бажаємо міцності, рішучості й витримки у цій нелегкій боротьбі. Хай Перемога, мир і стабільність якнайшвидше повернуться до нашої країни.

Ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський

Дата події