КПІ в роки незалежності України

У 1991 році Україна отримала незалежність. Нова сторінка її історії знаменувала докорінну перебудову усього життя країни та її громадян. Цей період став початком серйозних перемін і в діяльності КПІ – найбільшого і, безумовно, найвідомішого українського закладу вищої технічної освіти.

­Не заблукати у хмарах. До 135-річчя від дня народження Ігоря Сікорського та 110-річчя його перельоту із Санкт-Петербурга до Києва

29 травня 1914 року (усі дати – за старим стилем) другий екземпляр літака "Ілля Муромець" під керуванням його головного конструктора Ігоря Сікорського, якому нещодавно, 25 травня, виповнилося 25 років, вперше піднявся в повітря з Корпусного аеродрому Санкт-Петербурга. Він був значно легшим за попередника та мав потужніші двигуни.

На згадку про перший з'їзд Народного руху України

Відкриттю біля входу до Центру культури та мистецтв КПІ ім. Ігоря Сікорського меморіальної дошки, присвяченої Першому з’їзду Народного руху України (НРУ), не завадили повітряні тривоги, що лунали у Києві.

Петро Таланчук про І зʼїзд Народного Руху України

Петро Михайлович Таланчук — випускник КПІ, доктор технічних наук, професор, з 1987 до 1992 року — ректор КПІ, перший міністр освіти незалежної України.

Саме за часів його ректорства 1989 року в ЦКМ КПІ відбувся Установчий з’їзд Народного Руху України.

Що читали перші студенти-політехніки

У фонді рідкісних і цінних видань Науково-технічної бібліотеки зберігається літографоване видання 1907 р. "Кіевскій Политехническій Институтъ. Студенческая Библіотека-Читальня. Каталогъ книгъ", надруковане в київській типолітографії "Прогрес".

Українізація КПІ 100 років тому: події та контекст

Сьогодні говорити про якусь адміністративну кампанію з українізації усіх сфер життя України щонайменше дивно. Точніше, особливо сьогодні, коли росія довела громадянам нашої країни, наскільки важливими для кожного з нас є питання мови і самоідентифікації.

Сила "Сталевого хреста"

"Український орден "Сталевий хрест" – це копія нацистського "Залізного хреста", – таку нісенітницю наприкінці минулого року поширювали в соціальних мережах провокатори і невігласи з російських телеграм-каналів, які, як мовиться, чують дзвін, але не відають, звідки він.

24 лютого – роковини початку повномасштабного вторгнення рф в Україну

…Перед світанком 24 лютого 2022 року більшість із нас прокинулися від звуків вибухів. За вікнами кожного очікувала нова реальність. Наші турботи, бажання і плани, які ще вчора здавалися такими важливими й нагальними, відразу стали несуттєвими.

Підписка на Історія