З лекцією на тему «Інтернет як глобальна економічна платформа» виступив 26 жовтня перед студентами та співробітниками НТУУ «КПІ» радник з питань інновацій в офісі Держсекретаря США Алек Росс. Він розповів про досвід створення та просування бізнес-проектів в Інтернет-середовищі. При цьому звернув увагу, що тепер це доступно практично без стартового капіталу. 30-40% доходів у США надходить від компаній, що фізично не існують.

Особливу увагу Алек Росс приділив питанню контролю інформації у всесвітній мережі, навівши, зокрема, приклади Білорусі та Естонії. На його думку, сьогодні проблему відкритого Інтернету уряд кожної країни має вирішувати самостійно. Йшлося й про системи комунікацій: нині кожен бажаючий може викласти матеріал в соціальних мережах: через павутину можна контролювати, координувати певні події, їх можуть використовувати правоохоронні структури тощо. Тож Інтернет може бути використаним як на добро, так і на лихо.

Запитання слухачів стосувалися способів знайти підтримку своїм бізнес-проектам в інноваційному середовищі; найновіших Інтернет-технологій (хмарні, відповів гість, зручні й дешеві для користувачів); побудови демократичного суспільства, зокрема в Україні (Інтернет – не панацея для демократії чи від демократії, вважає гість, не варто утопічно сприймати ІТ технології); розвитку китайської економіки (на думку доповідача, вона розвивається кількісно, а не якісно, там здешевлюють товари, а не винаходять нове) тощо.

Дякуючи гостеві, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський зауважив, що ідеї, висловлені А.Россом, допоможуть молоді стати ефективнішими в фаховому житті.

Дата події